СУПЕРЛИГА: Пушица одушевио, Партизан дао стотку, а Лендејл забринуо навијаче (ФОТО)

26.04.2019. 21:52
KK Partizan
KK Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели убедљивим тријумфом почели домаћи шампионат.

Кошаркаши Партизна савладали су у у првом колу Суперлиге Србије екипу Мега Бемакса са 102:69 (22:8, 23:21, 20:14, 37:26) и тако тријумфално започели борбу за домаћу титулу. Црно-бели су били безх помоћи Вање Маринковића и Ђођра Гагића, али им ни то није сметало да стекну двоцифрену предност до полувремена и већ тада реше питање победника у мечу у којем се истакао повратник у редове Партизана Василије Пушица као најефикаснији у редовима екипе Андрее Тринкијерија.

Тренер Мега Бемакса Дејан Милојевић није имао на располагању Гогу Битадзеа и Николу Мишковића и то се осетило у игри његове екипе која је од старта била у подређеном положају. Мега се држала у игри само у уводним минутима прве четвртине до резултата 6:4, али се за све после тога пита Партизан. Имали су гости и један кратак налет почетком друге деонице, али је то било све од њих у овом мечу.

Друго полувреме била је само формалност за црно-беле који су константно повећавали разлику и на крају остварили лаку и убедљиву победу предвођени са 22 поена Пушице, док је код Меге најефикаснији био Милош Копривица са 16 поена.

ПАРТИЗАН - МЕГА БЕМАКС 102:69 (22:8, 23:21, 20:14, 37:26)

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Јовчић, Јурас, Нинковић.

ГЛЕДАЛАЦА: 1.500.

ПАРТИЗАН: С. Јанковић 5, Загорац 14, Лендејл 2, Пејџ 7, Ренфро 9, Јарамаз 13, Величковић 7, Пецарски, Трифуновић 9, Пушица 22, Николић 5, Н. Јанковић 9.

МЕГА БЕМАКС: Копривица 16, Чарапић 7, Атић 1, Мокока 1, Илић 15, Марјановић 5, Зарић, Јањић, Мишковић, Фундић 12, Ашћерић 12.