СВЕ ШТО ЈЕ ЛЕПО ИМА КРАЈ: Ефес ПРЕКИНУО Звездину серију непобедивости (ВИДЕО+ФОТО)

03.02.2017. 22:27
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели претрпели девети пораз у Евролиги.

Све што је лепо има крај, а то се вечерас догодило и са серијом непобедивости Црвене звезде. Турски Ефес био је бољи у Београду од црвено-белих 86:72 (20:16, 16:31, 16:14, 20:25). Иако је било сумње због повреда, у редовима Звезде били су у саставу Стефан Јовић и Огњен Кузмић, али са много скромнијим учинком него што су навијачи црвено-белих навикли па је и то поред одличне игре Ефеса био један од разлога пораза домаћина.

Ефес је успео да стекне почетну предност у уводним минутима који нису били превише ефикасни преко Брауна и Данстона. Иако је постојала бојазан због повреда Јовића и Кузмића, обојица су се нашла у стартној петорци црвено-белих и захваљујући њима, уз незабилазне Симоновића и Џенкинса, Звезда је преокренула и у петом минуту повела 11:7. Ефес је брзо ухватио приклучја, али су СИмоновић и Бјелица донели Звезди 16:10 у деветом минуту. Црвено-бели су успели да вођство сачувају ио на првом малом одмору.

Гости су на старту друге четвртине поново брзо ухватили прикључак, али је Јовићева замена Волтерс покренуо Звезду и црвено -бели су и даље одржавали преност. Иако су се Волтерсу прикључили Симоновић и Џенкинс Звезда није успела да оде на више од четири поена разлике, а толико је имала и у 16. минуту (34:30). Међутим, до полувремена ЕФес је одиграо фантастчна четири минута док је са друге дстране мало шта Звезди полазило за руком у нападу, па су гости направили серију 15-0 и повели 45:34 у самој завршници полувремена, да би 11 поена предност изадржали и на полувремену.

Препун Пионир очекивао је буђење Звезде у наставку, али се догодило супротно. Ефес је брзо направио серију 7-0 и дошао до великих 58:36 после само минут и по треће деонице. Ипак, није могло да се заврши у пуном Пиониру само тако. Звезда је успела да у наредних пет минута успела да направи серију 14-2 предвођена Џенкинсом и Волтерсом и скоро потпуно се врати у меч (56:50) у 28. минуту . Ипак, уследило је пар грешака црвено-белих па је Ефес поново успео да оде са вођством на последњи мали одмор.

Како је Ефес кренуо у трећој у трећој, још боље је почео последњу четвртину па су гости из Истанбули направили серију 12-2 за вођство 73:54 у 33. минуту. Имао је Ефес и 22 поена предности, да би Звезда успела серијом 8-0 ипак да смањи заостатак. Међутим, до краја меча није било узбуђења, пошто је Ефес мирно одиграо и без потешкоћа привео утакмицу крају, остварио победу и прекинуо Звездин низ одс седам узастопних победа.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ЕФЕС

ДВОРАНА: Александар Николић

СУДИЈЕ: Јавор, Патернико, Фриц

ГЛЕДАЛАЦА: 6.300

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 12, Томспон, Митровић 6, Лазић 1, Добрић, Симоновић 17, Ракићевић, Џенкинс 13, Гудурић 5, Јовић 2, Кузмић 4, Бјелица 12.

ЕФЕС: Томас 17, Ханикат 2, Балбај, Браун 20, Осман 6, Гејик, Грејнџер 6, Ертел 12, Мутаф, Пол 3, Данстон 16, Кирк 4.

Армани - Дарушафака 89:87

ТАБЕЛА: Реал Мадрид 16-5, ЦСКА 15-6, Олимпијакос 15-6, Фенербахче 14-7, Црвена звезда 12-9, Басконија 12-9, Панатинаикос 12-9, Дарушафака 10-11, Ефес 10-11, Жалгирис 9-12, Барселона 8-13, Бамберг 8-13, Макаби 7-14, УНИКС 7-14, Армани 7-14, Галатасарај 6-15.