ТОПИЋ ЈЕ ИЗРАСТАО У ИГРАЧИНУ: Продор у задњим секундама за победу Звезде над Панатинаикосом (ВИДЕО)

20.05.2023. 10:06
Nikola Topić
Никола Топић / Извор: МН Press

Црвено-бели су освојили треће место у групи.

Кошаркаши Црвене звезде су победили су Панатинаикос са 78:76 (20:17, 11:26, 15:20, 32:13) у последњем колу финалног турнира јуниорске Евролиге и тако су успели да изборе треће место у групи, после пораза од шпанских великана Реала и Барселоне.

ЕПСКИ РАСПАД КНЕЖЕВА: Олимпијакос бруталном трећом четвртином отписао Обрадовићев Монако (ВИДЕО)

СВЕ ЈЕ ПРИЗНАО, ПОСТОЈАО ЈЕ ПЛАН: Тукао сам Јокића колико год сам могао

ЛЕГЕНДАРНИ БАРКЛИ ВЕРУЈЕ У ЈОКИЋА И ДРУШТВО: Денвер ће освојити шампионат

До тријумфа су дошли црвено-бели после сјајне завршнице будући да су губили са 73:59. Кош одлуке је постигао Никола Топић, који је узео лопту на 76:76 и затим соло продором погодио на две секунде пре краја и тако је донео велику радост иако су црвено-бели после два пораза изгубили шансе да се дођу до једног од прва два места у групи.

Топић је завршио меч са 28 поена уз по четири скока и асистенције, а индекс му је био 29.

Поред њега се истакао Лазар Гагић са 15 поена уз нешто мање од 14 минута на терену.

Учесника финала из ове групе одлучиће директан дуел Реала и Барселоне који су непоражени после два кола.

У другој групи у последњем колу групе фазе, која је на програму касније током дана снаге ће одмерити Жалгирис и Next Генеретион, односно Мега и Хувентуд.  Екипа Next генератион има две победе, док по једну имају Мега и Жалгирис после два кола.