ТРЕНЕР АЛБЕ ХВАЛИО ЗВЕЗДУ: Они су међу најбољима у Евролиги

26.03.2022. 10:24
KK Alba
KK Алба / Извор: Профимедиа

Пораз црвено-белх у Берлину.

У веома битној утакмици за пласман у ТОП 8 Евролиге, кошаркаши Црвене звезде нису успели да остваре победу у Берлину над Албом, пошто су поражени са 74-70.

"МУЧИЛИ СМО СЕ...": Радоњић открио узрок пораза од Албе

КОЛИКО ЈЕ ДАЛЕКО ТОП 8? Ево какав је распоред Звезде до краја, и чијим поразима се надају црвено-бели

СВЕ ЈЕ ЛАЖ: Остоја Мијаиловић одговорио Тринкијерију

Тренер немачког тима, шпански стручњак Израел Гонзалес истакао је да је добитна комбинација за његов тим она из другог полувремена вечерашње утакмице.

Честитке играчима на уложеном труду. Имали смо тежак задатак, Црвена звезда важи за тим са једном од најбољих одбрана у лиги. Тешко је напасти их, веома су чврсти, добро бране један на један ситуације, добро се позиционирају и није нимало једноставно. Имали смо још један изазов због нових повреда и изостанака. Играчи се носе са тешком ситуацијом читаве године и једини начин на који можемо да играмо је као у другом полувремену вечерас. Да се држимо заједно и користимо наше предности, изјавио је шпански стратег.

Он је прокоментарисао и сегмент офанзивног скока, који је његов колега Дејан Радоњић навео као кључан у овом дуелу.

– Играчима увек говорим да су навике и рутина много важнији од лепих акција. Супер је када нацртате акцију и то је део игре, али најважније је имати добре навике. Једна од њих је ићи на офанзивни скок. Можда смо и добили утакмицу са та два скока у завршници, резимирао је Гонзалес.

Шпански тренер није штедео речи хвале за одбрану српског шампиона:

– Мислим да играју једну од најбољих одбрана у лиги. Тешко је напасти их, посебно када се користе телом и рукама. Иде им веома добро и то је део игре. Међу најбољима су у лиги када је одбрана у питању, закључио је тренер Албе.