ЏАБА ДУБИЈЕВА СИМУЛТАНКА: Ларкин и Коркмаз растужили Ђетиће

01.09.2022. 18:00
Šejn Larkin
Шејн Ларкин

Неизвестан дуел.

Кошаркашка репрезентација Турске савладала је Црну Гору 72:68 (14:18, 27:13, 12:20, 16:20) у првом колу Евробаскета.

НЕВЕРОВАТАН ПРОПУСТ ОРГАНИЗАТОРА: Словенци уместо бусом, таксијем ишли на утакмицу (ВИДЕО)

ТАНДЕМ МУСА-НУРКИЋ СЛОМИО МАЂАРЕ: Важан тримуф Босне на старту првенства

БУГАРИ БЕЗ ШАНСИ: Браун предводио Шпанце до прве победе на Евробаскету

Црногорци су боље ушли у овај дуел, имали су предност од плус шест средином друге деонице, ипак Турци су онда пробудили и пре свега захваљујући феноменалном Ларкину на велики одмор отишли са плус осам.

Изабраници селектора Радовића су имали и добар резултат с обзиром на то да је најбољи грач екипе Бојан Дубљевић био без поена у првом делу.

У наставку се кошаркаш Валенсије разгоропадио, погађао је из свих позицији и Црногорци су на три минута до краја имали плус пет.

У последњи минут Ђетићи су ушли са предношћу и нападом. Кендрик Пери је промашио зицер, да би на другој страни Коркмаз погодио врло тежак фејдавеј и довео Турке до вођства. Црногорци су се спетљали у свом нападу и победа је отисла тиму Ергина Атамана.

Коркмаз је уз звук сирене погодио тројку за 72:68.

Најефикаснији је био Шејн Ларкин са 18 поена, пратио га је Осман са 15. Код Црне Горе Дубљевић је постигао 18, добар је био и Симоновић са 13.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте Снежану Борјан, супругу Милана Борјана, како ужива на базену