ПАРТИЗАН ПРЕЖИВЕО МОРАЧУ: Ледеј послао црно-беле на друго место АБА лиге

31.03.2024. 20:16
KK Partizan, KK Budućnost
KK Партизан, KK Будућност / Извор: Фото: Будуцност ВОЛИ/Филип Рогановиц

Кошаркаши Партизана славили су на гостовању Будућности 83:89 (21:23,23:21,19:26,20:19) у мечу 25. кола АБА лиге. Црно-бели су тако обезбедили макар друго место пред плеј-оф регионалног такмичења.

У узаврелој атмосфери дворане "Морача" гледали смо изједначених уводних 20 минута.

Домаћи тим је у већем делу прве деонице имао вођство, да би се то променило крајем четвртине после тројке Алексе Аврамовића. Партизан је добро ушао у други период, разиграо се и повратник Ледеј, па су гости стекли предност од четири поена.

Но, нису успели црно-бели да у тим тренуцима искористе добар моментум и након тајм-аута Жакеља домаћин се пробудио, па смо гледали у последња четири минута серију тројки на обе стране. Нанели и Мекги су предњачили и прво полувреме је комплетирано нерешеним резултатом.

АБА ЛИГА, 25. КОЛО

БУДУЋНОСТ - ПАРТИЗАН 83:89 (21:23,23:21,19:26,20:19)

Дворана: Морача

Судије: Матеј Болтаузер, Томислав Хордов, Милан Недовић

БУДУЋНОСТ: Маги 17, Фримен 10, Славковић 6, Макунду 4, Ферел 5, Џонс 4, Танасковић 8, Рајт 7, Поповић 2, Пол 6, Камењаш 14. Тренер: Андреј Жакељ.

ПАРТИЗАН: Ледеј 22, Аврамовић 4, Копривица 4, Пантер 19, Смаилагић, Нанели 15, Трифуновић, Доужер 10, Понитка 2, Камински 11, Кабокло 2. Тренер: Жељко Обрадовић.

Трећа деоница у потпуности је припала Партизану. Највише захваљујући Зеку Ледеју су црно-бели стекли предност од седам поена пред последњих десет минута меча.

Уследио је одговор Будућности у завршном кварталу. Распложени Мекги је држао свој тим у игри, а Камењаш је на пет минута до краја поентирао за само минус два. Партизан је узвратио преко Каминског и то тројком. Јасно је било да ћемо гледати неизвесну завршницу, а после поена Ферела са слободних бацања било је 80:79 за госте, на три минута до завршетка меча.

Затим је Будућност имала напад за вођство, али су "плави" пропустили неколико прилика за поене и то је казнио Кевин Пантер, на другој страни, поготком са полудистанце. Семафор је показивао 1.42 до краја, а Жакељ је затражио тајм-аут.

Добру акцију је нацртао стратег домаћих, а Макунду је закуцао уз фаул преко Ледеја чиме је дигао на ноге "Морачу". Но, није погодио са линије пенала, али јесте Зек Ледеј био прецизан флоутером на другој страни. Мекги је, затим поентирао и у последњи минут се ушло са плус један за Партизан.

Из ужасно тешке ситуације погодио је тројку Зек Ледеј и Жакељ морао да затражи нови минут паузе на 29 секунди до краја. Одличну одбрану је одиграо тим Жељка Обрадовића, Доужер је блокирао Брендона Пола, лопту је ухватио Пантер, који је и фаулиран. Био је прецизан капитен црно-белих и Партизан је привео меч крају славивши у Подгорици - 89:83.

Апсолутни јунак гостију је био Зек Ледеј, имао је 22 поена. Пратио га је Кевин Пантер са 19 поена, а Нанели је имао 15. Флечер Мекги се истакао у тиму Будућности убацивши 17 поена. Камењаш је имао 14.

Црно-бели ће регуларни део такмичења највероватније завршити као други, а постоји шанса и да са пол позиције крену у доигравање. Биће потребно да Црвена звезда изгуби од Студентског центра и Сплита, а да Партизан савлада Задар.