ДРАМА У МОРАЧИ ПРИПАЛА БУДУЋНОСТИ: Партизан пао у завршници! Играће се "мајсторица"

07.05.2024. 17:26
KKP
KKP / Извор: АБА лига

Кошаркаши Партизана поражени су у другом полуфиналном мечу АБА лиге у Подгорици од екипе Будућности резултатом 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, 12:16).

Будућност је после драме у финишу утакмице изједначила у полуфиналној серији 1:1, па ће финалиста регионалног такмичења бити познат после мајсторице у Београдској арени.

Током прве деонице играло се прилично равноправно, видели смо праву резултатску клацкалицу током које су се "Црно-бели" одлепили од ривала средином четвртине.

АБА ЛИГА ПЛЕЈ-ОФ, полуфинале (2. меч)

БУДУЋНОСТ – ПАРТИЗАН 74:73 (20:23, 16:17, 26:17, )

Дворана: Морача (Подгорица)

Гледалаца: 4.800.

Судије: Милан Недовић, Сашо Петек, Лука Кардум.

БУДУЋНОСТ: Илић, Меги 10, Фримен, Славковић 4, Макунду 9, Ферел 13, Џонс 4, Јагодић-Куриџа, Танасковић 11, Рајт 6, Поповић 5, Камењаш 12.

ПАРТИЗАН: Смит 5, Ледеј 2, Аврамовић 8, Пантер 17, Смаилагић 7, Нанели 8, Трифуновић, Анђушић, Доужер 10, Поњитка 3, Камински 7, Кабокло 6.

Поени Пантера, потом и Доужера омогућили су Партизану стабилније вођство, иако одбрана није била на врхунском нивоу без обзира на велики број дефанзивних скокова.

На другој страни, Будућност је била најопаснија преко Танасковића који је у првој четвртини постигао седам поена, док су госте до предности водили Доужер и Нанели.

Другу деоницу Партизан је отворио на одличан начин, тројка Пантера натерала је тренера домаће екипе Андреја Жакеља да одмах позове тајм-аут након чега је уследила боља игра Будућности која је ефикасно користила велики број изгубљених лопти ривала, чак шест за једну четвртину.

"Црно-бели" нису имали право решење у нападу, што се осетило и на поенима којих после тројке Пантера није било готово пуна четири минута пре него што је погодио Доужер.

Тројкама Мегија, Будућност је стекла прву предност у другој четвртини, Кабокло је промашио зицер за вођство, а онда је Поповић казнио ривала и увећао вођство Подгоричана.

Ипак, погоцима Кабокла и Аврамовића Партизан је успео да врати предност, па је на одмор отишао са четири поена више у односу на Будућност.

КРАЈ МЕЧА!

74:73!

Нанели није погодио за два, али је Пантер после скока у нападу дошао до поена 74:71

40. Минут

74:71

Кош Пантера из скока у нападу. Капитен је поправио промашај Нанелија, минут до краја драме у Морачи.

39. Минут

72:67

Погађа Ферел из тајм-аута. Промешао је Смаилагића и поентирао са полудистанце, битан кош плеја домаће екипе.

37. Минут

70:65

Ферел убацује два бацања, али Пантер погађа са полудистанце. Још четири минута до краја меча у Морачи.

35. Минут

67:62

Искључен је Камински! Зарадио је Американац намерну личну грешку, а затим су су он и Макунду добили по техничку, па је меч за центра Партизана завршен. Такође, Ферел је поентирао, а имаће Будућност после минута одмора и напад за двоцифрену предност.

32. Минут

64:57

Први поени после скоро два минута кошарке. Макунду је закуцао преко Ледеја и сада Будућност има предност од седам поена 64:57

КРАЈ 3/4

62:57

29. Минут

59:55

26. Минут

54:52

Будућност у предности! Разиграо се Ферел, везао је четири поена, после дужег времена води домаћа екипа.

23. Минут

40:44

Изнудио је сада Алекса два слободна бацања, јер је фаулиран при шуту. Реализовао је оба, за веће вођство гостију.

21. Минут

38:42

ПОЛУВРЕМЕ

36:40

19. Минут

36:35

Добар напад Партизана после тајм-аута, до поена је дошао Кевин Пантер 36:35 Проблем за црно-беле су три личне грешке Доужера, који сада мора да иде на клупу.

16. Минут

32:30

Нова тројка за Мегија 32:30. Потом Доужер гази аут линију, нова изгубљена лопта за Партизан

10. Минут

20:26

КРАЈ 1/4

20:23

8. Минут

15:18

Две личне грешке за Понитку, па је тренер Обрадовић морао да га пошаље на клупу. Камењаш је промашио оба бацања.

Пантер је изнудио два пенала, после фаула Мекинли Рајта.14:16

7. Минут

14:12

Невероватна сцена у Подгорици. Понитка је украо лопту Ферелу, ишао је Пољак сам у контру, чинило се да ће Партизан до два лака поена, али је Матеушу испала лопта, чиме је упропастио прилику свом тиму да стигне до изједначења.

4. минут

8:8

Добар напад Партизана, Нанели је остао сам у корнеру и погодио је своју прву тројку на овом мечу 8:8.

3. минут

4:3

Понитка је погодио уз фаул, а затим је Пољак погодио и додатно бацање. На другој страни је Џоунс изнудио два бацања, погодио је оба, па је Будућност стигла до нове предности.

1. минут

2:0

Славковић постиже прве поене. Камински је промашио на отварању, да би Будућност до првог коша стигла након скока у нападу.

18:02

0:0

Црно-бели су повели са 1:0 у серији победом у Београду, али нема сумње да нас чека прави спектакл у Подгорици.

Партизан је лигашки део завршио као други тим на табели, па је тако обезбедио предност домаћег терена.

Први меч су црно-бели добили са 78:67 и тако повели у овој полуфиналној серији.

Али, Будућност је показала и у том мечу да се неће предати и да Партизану неће бити лако да обезбеди финале АБА лиге.