ПАРТИЗАН ПАО У ЗАДЊОЈ ЧЕТВРТИНИ: Локомотива савладала црно-беле

22.12.2021. 16:58
spa
спа / Извор: Фото: Еврокуп

Други пораз за изабранике Жељка Обрадовића

Кошаркаши Партизана поражени су на гостовању екипи Локомотиве из Кубана 94: 101 (22:23, 23:19, 25:23, 31:29) у утакмици осмог кола Еврокупа.

ПРЕДСЕДНИК ПАРТИЗАНА ПОДВУКАО ЦРТУ: Мијаиловић АНАЛИЗИРАО сезону, па ЦИТИРАО Душка Вујошевића

НЕ КРИВИМ ТРИНКИЈЕРИЈА ЗА ПРОШЛУ СЕЗОНУ: Књиге ће писати о Жељку Обрадовићу

ЛЕСОР ПРВИ ПУТ КАО ИГРАЧ ПАРТИЗАНА: Открио ГЛАВНИ разлог зашто је потписао за црно-беле (ФОТО)

Сусрет у Русији био је веома неизвесан до самог краја, уз доста преокрета. Сигурнији у завршници био је домаћин који је фантастично шутирао, што их је и водило до тријумфа. Све је стало у последњој деоници, и то у самом финишу. Тројкама је Локомотива разоружала црно-беле, у једном моменту отишли су на двоцифрену предност, али је реаговао тренер гостију, како би смањио разлику, која може бити важна на самом крају лигашког дела.

Изабраници Жељка Обрадовића после осам мечева имају шест победа и два пораза, а овим тријумфом Локомотива је стигла до истог скора.

Еврокуп, 8. коло:
Локомотива – Партизан 94: 101 (22:23, 23:19, 25:23, 31:29)

Кошаркашка дворана у Краснодару
Судије: Луиђи Ламоника, Саулиус Ракус, Аре Халико

Локомотива: Витингтон, Мекалум, Кук, Мотли, Кид, Илницки, Томпсон, Вилијамс, Марчијук, Паунић, Ведишчев, Емченко.

Партизан: Пантер, Ледеј, Загорац, Аврамовић, Копривица, Дангубић, Смаилагић, Милетић, Мур, Глас, Мадар.

Најефикаснији у победничком тиму био је Мекалум са 33 поена, док је код црно-белих најефикаснији био Грегор Глас са 20, а један мање убацио је Ледеј.

У наредном колу Локомотива гостује Хувентуду, док Партизан дочекује Тренто, 12. јануара следеће године.

Меч Партизана и Локомотиве могли сте пратити уживо на СрбијаДанас.

Крај меча: 101:94
38. минут
Тотални крах Партизана у завшници. Локомотива је стигла и до "плус 11", али суи успели гости да смање заостатак и изгубе са седам поена разлике. Црно-беле може једино радовати одлична партија Грегора Гласа, који је блистао са укупно 20 поена.

37. минут
Грегор Глас држи црноо-беле у игри, поново је Партизан на свега минус два...84:82
33. минут
Лоше изгледа одбрана Партизана у овим моментима. Локомотива лако хвата лопте у рекету црно-белих, притом домаћина и даље служи шут. Држе црно-бели резултатски прикључак, али предност је и даље "осигурана" у рукама домаћина 79:72
Крај треће четвртине 70:65
29. минут
Иако је у једном делу ове деонице било егал, серијом 8:0 Локомотива је повела са 70:62, али је Пантер тројком увео меч у последњу четвртину.

25. минут
Распуцао се и Грегор Глас, који у овим моментима носи игру Партизана. Везао је две тројке за изједначење 60:60
24. минут
Фантастична шутерска рола домаћих се наставља, овога пута Ерик Мекалум и Дариус Томпсон својим погоцима држе домаће у предности. Са друге стране, Раде Загорац тројком након поготка Зека Ледеја из рекета враћа разлику на један посед. Мекалум новом тројком доноси нову предност тиму из Кубана 58:54

21. минут
Неспортским фаулом Мотлија над Ледејом почело је друго полувреме. Играч Партизана је био половичан са линије пенала, али је овим прекршајем Мотли искључен са утакмице, што би у великој мери требало да олакша посао гостима 52:50
Крај друге деонице - 45:42

19. минут
Фантастичан меч у Русији. Успева српски тим да нађе пукотину у рекету и акцијом постигне поене испод коша, али се распуцала Локомотива. Две везане тројке за преокрет 43:42
17. минут
Поново бржи ритам у Кубану. Тројка Гласа, а већ пет секунди касније монструозно закуцавање Кида. Партизан у овим моментима одржава предност 33:37
14. минут
Средином друге деонице гледамо шаховску партију на паркету, без исхитрених реакција, а Партизан се боље сналази у овом "позиционирању" 31:34. Изнервирао се и Жељко Обрадовић, који је у једном тренутку шутнуо рекламу, услед неодлучности Алена Смаилагића
12. минут
Сличан старт као и у првој деоници. Шутерски окршај на обе стране, играчи Локомотиве и Партизана погађају из немогућих позиција 27:27

Крај прве четвртине - 22:23
10. минут
Фантастичном серијом црно-бели су преокренули резултат и са пола коша предности отишли на кратак предах.
8. минут
Опао је ритам утакмице, револверашки обрачун замењен је позиционим нападима, па и слободним бацањима. Партизан је мини серијом смањио заостатак, али је Локомотива тројком вратила "плус пет" 22:17
6. минут
Одбрана Локомотиве је одлично посталвјена, изабраници Обрадовића не могу да пронађу решење из рекета, већ шансу траже шутем. Ледеј је погодио још једну тројку, а затим и Мадар за два. Смањен заостатак, 17:13
4. минут
Упао је гост у празан ход, што је Локомотива искористила најпре ситуацијом 3 1. а затим још једним шутем из даљине - 14:6
2. минут
Одмах је Партизан узвратио тројком Гласа, Руси су поново погодили за два, а затим је уследила још једна тројка црно-белих овога пута Зак Ледеј. Ван линије 6,75 био је прецизан и домаћин за 7:6. Меч је прекинут због проблема са семафором.