УЗБУДЉИВО У КАУНАСУ: Звезда пала после продужетка

03.04.2022. 17:23
Ognjen Dobrić
Огњен Добрић / Извор: МН Press

Црвено-бели претрпели 16. пораз.

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у врло занимљивом мечу у Каунасу од Жалгириса после продужетка са 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10) и тако претрпели 16. пораз у Евролиги у одложеном мечу 21. кола.

Mozzart даје највеће квоте на победе Роме, Вест Хема и Билбаа

БРУКЛИН У ПРОБЛЕМУ: Горан Драгић заражен короном

ИЗГУБИО ЈЕ НАЈВАЖНИЈИ МЕЧ: Славни Шпанац ПРЕМИНУО после шестогодишње борбе са РАКОМ

Ништа није добро изгледало за Звезду од старта меча у Каунасу. Домаћин је много боље отворио меч и у 4. минуту водио 9:2, да би константно одржавао предност. Тек на моменте је Звезда играла добро, али је домаћин на крају прве деонице водио 23:14. У другој четвртини је домаћин био још убедљивији. Већ на старту четвртине је Жалгирис стигао до двоцифрене предности који је одржавао већим делом друге деонице, а у самој завршници стигао и до 15 поена вишка 45:30 који је Звзеда незнатно успела да смањи на великом одмору 45:32.

Потпуно другачије је тим Дејана Радоњића деловао у наставку. Звезда је серијом 14-2 успела да приђе на 49:46 захваљујући добром шуту за три поена, да би у 26. минуту резултат био изједначен после тројке Давидовца 54:54. Исти игрча је погодио још једну тројку, као и Марковић и Звезда је у 28. минуту први пут водила 62:58, да би у последњу четвртину ушла са предношћу 67:60. У тим тренуцима су Добрић и Давидовац предводили црвено-беле, а Звезда је успевала да чува предност иако је Жалгирис боље ушао у четврту деоницу. У 37. минуту било је 78:78, да би Марковић тројком и Калинић закуцавањем донели Звезди вођство 85:80. Жалгирис је постигао тројку, Давидовац само једно бацање и резултат је био 85:82 уз последњи напад за домаћина. Звезда није правила фаул, а Кавано је постигао trojkku за продужетак уз звук сирене. У додатних пет минута је Жалгирис тројкама стигао до вођства 97:90 и мирно привео меч крају стигавши до тријумфа.

ЖАЛГИРИС - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10)

ДВОРАНА: Жалгирио арена.

СУДИЈЕ: Радовић, Тепеније, Ковалски.

ЖАЛГИРИС: Улановас 18, Лекавичијус 17, Небо 16, Јанкунас 13, Кавано 12, Милакнис 7, Лукошијунас 6, Гифи 6, Вебстер 4, Блажевич 4, Минотас.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Добрић 21, Давидовац 18, Марковић 14, Калинић 12, Вајт 11, Митровић 9, Ивановић 5, Волтерс 4, Лазаревић 4, Кузмић, Симоновић.

Кошаркаши Црвене звезде данас од 18 часова играју против Жалгириса у Каунасу одложени меч 21. кола и то им је последње гостовање у овој сезони.

Црвено-бел ису поразом од Бајерна у прошлом колу изгубили све шансе за пласман у плеј-оф Евролиге па је меч против Жалгириса и наредни против Ефеса ревијалног карактера.

Тим Дејана Радоњића је у првом мечу у Београду славио са 73:61, а тренутно је на 11. месту табеле са 11 победа и 15 пораза, док је Жалгирис последњи са седам победа и 20 пораза. Оба тима нису у сјајној форми када је у питању Евролига. Звезда је поражена у последња три меча, док је Жалгирис претрпео поразе у последња четири кола.

45. минут
Крај меча, Жалгирис је савладао Црвену звезду са 103:98 после продужетка.
43. минут
Жалгирис погађа још једну тројку и води 97:90.
42. минут
Жалгирис је боље кренуо у продужетку, домаћини воде 94:90.

ПРОДУЖЕТАК

40. минут
Тројка за Жалгирис у последњој секунди за 85:85, играће се продужеци у Каунасу.
39. минут
Марковић је погодио тројку и Звезда води 83:80, а затим је и Калинић закуцао за 85:80.
37. минут
Добрић погађа тројку, али враћа одмах Јанкунас, резултат 78:78.
35. минут
Велика борба у Каунасу, Звезда и даље има предност 75:73.
32. минут
Жалгирис боље отвара последњу деоницу, смањује на 70:67, Радоњић тражи тајм-аут.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, одлично је Звезда одиграла овај период и стигла до вођства 67:60.
28. минут
Тројком Марковића је Звезда први пут повела на мечу, а затим је погодио и Давидовац тројку за 62:58.
26. минут
Давидовац погађа тројку и Звезда стиже до изјендачења 54:54.
24. минут
Калинић погађа тројку и Звезда прилази на 49:46.
22. минут
Звезда боље отвара трећу четвртину серијом 9-2 и прилази на 47:41, а Здовц тражи тајм-аут.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Крај првог полувремена, Жалгирис води 45:32.
18. минут
Чува Жалгирис предност, 37:28.
15. минут
Митровић закуцава, Жалгирис води 31:21.
12. минут
Жалгирис је стигао до прве двоцифрене предности и повећао на 27:14, али је Добрић погодио за 27:16.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине, Жалгирис води 23:14.
9. минут
Жалгирис је дошао поново до веће предности 17:9, али је Вајт погодио тројку и сада је 17:12.