НЕВЕРОВАТНА ДРАМА У СТОЖИЦАМА: Митровић изборио продужетак, Цедевита незаустављива у додатних пет минута

16.05.2022. 17:51
KK Crvena zvezda
KK Црвена звезда / Извор: МН Press

Словеначки тим изборио мајсторицу.

Кошаркшаи Цедевита Олимпије избориле су мајсторицу у полуфиналној серији АБА лиге пошто су после продужетка у врло узбудљивом мечу савладали Црвену звезду са 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4) и изједначили на 1:1.

ПЕШИЋ ОТКРИО: Јокић ће играти за репрезентацију само под овим УСЛОВОМ

ТИТУЛА ЗА СРПСКУ ТРЕНЕРКУ: Марина водила тим из Истанбула до трофеја без пораза у плеј-офу

ВЕЛИКИ УСПЕХ: Кошаркаши Црвене звезде Сингидунум трећи у регионалној лиги

Звезда је одлично почела меч у Словенији погодивши првих пет шутева за три поена и брз остигавши и до двоцифрене предности 19:7 у 5. минуту. Међутим, Цедевита Олимпија се брзо консолидовала, Звезеда је изгубила пар лопти и домаћин је до краја деонице пришао на 29:24. Црвено-беле је стао шут за три поена у другој деоници што је Цедевита искористила и мало по мало смањивала предност, да би Еџам са четири везана поена донео прво изједначење, а затим Мурић тројком прво вођство домаћину у 16. минуту. Ипак, Цедевита није успела да задржи вођство до полувремена, пошто је Добрић тројком у поселдњим секундама донео црвено-белима минималну предност 44:43 на великом одмору.

Звезда је врло грзо у трећој четвртини изашла из бонуса што је домаћин максимално користио и често имао лаке поене са линије за слободбна бацања, док их је Звезда промашивала на другој страни. Домаћин је имао предност, да би Лазић тројком на кратко вратио Звезди предност 52:50 у 26. минуту, али је на крају треће деонице Цедевита имала предност 59:54. Пулен је донео на стрту последње деонице осам поена предности 62:54 у 32. минуту, али је Звезда тројкама Добрића и Волтерса пришла два минута касније на 64:62. Међутим, Звезда наредна три минута није постигла кош па је домаћин отишао на 71:62 после поена Омића у 37. минуту, да би Холинс и Ивановић везали две тројке и вратили неизвеснот у 38. минуту (71:68). Ушло се у неизвесну завршницу у којој је Добрић погодио два бацања за 74:73 четири секуинде пре краја. Мурић је такође био оба пута прецизан и Цедевита је три секунде пре краја имала 76:73. Ивановић је покушао за три и није био прецизан, али је Митровић ухватио офанзивни скок и погодио уз фаул. Иако је семафор показао да је време истекло када је погодио кош, судије су досудиле да поени важе и да ће Митровић имати додатно слободно бацање, јер је време заустављено у тренутку досуђеног фаула. Митровић је погодио и Звезда је изборила продужетак у којем је одуиграла врло лоше, па је Цедевита заслужено изборила мајсторицу.

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 88:80 (24:29, 19:15, 16:10, 17:22, 12:4)

ДВОРАНА: Стожице.

СУДИЈЕ: Јовчић, Недовић, Драгојевић.

ГЛЕДАЛАЦА: 9.000.

ЦЕДЕВИТА ОЛИМПИЈА: Пулен 8, Ферел 11, Еџам 6, Мурић 21, Огуст 9, Блажич 12, Хоџић, Шчука, Омић 10, Драгић 11, Радовановић, Мулалић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазаревић, Волтерс 14, Давидовац 2, Митровић 11, Лазић 5, Калинић 9, Добрић 15, Холинс 14, Ивановић 3, Марковић, Вајт 7, Кузмић.

45. минут
Крај узбудљивог меча у Стожицама, Цедевита Олимпија је изборила мајсторицу пошто је после продужетка савладала Звезду са 88:80.
43. минут
Мурић погађа тројку з фаул Калинића за којег је утакмица завршена. Мурић је погодио и додатно бацање и домаћин води 84:78.
42. минут
Цедевита је бокље кренула у продужетку, води са 80:76, Радоњић тражи тајм-аут.

ПРОДУЖЕТАК

40. минут
Митровић је погодио уз фаул и играће се продужетак у Стожицама, 76:76.
39. минут
Митровић погађа само једно бацање, Огуст погађа из тешке позиције, Цедевита води 74:71.
38. минут
Поново Звезда везује две тројке преко Ивановића и Холинса и прилази на 71:68, а Големац тражи тајм-аут.
37. минут
Омић погађа зицер, а затим и Мурић оба слободна бацања и домаћин има максималну предност 71:62.
34. минут
Добрић и Волтерс су постигли тројке, Звезда је пришла на 64:62 и Големац реагује тајм-аутом.
32. минут
Пулен погађа, домаћин има максималну предност 62:54.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

30. минут
Крај треће четвртине, Цедевита води 59:54.
28. минут
Ферел је погодио само једно слободно бацање, Цедевита води 56:52.
26. минут
Лазић погађа 10. тројку за Звезду која враћа вођство 52:50, али Омић доноси изједначење 52:52.
24. минут
Цедевита кошем Блажича долази до предности 50:46, Радоњић тражи тајм-аут.
22. минут
Драгић погађа са линије за слободна бацања за прве поене у трећој четвртини, Цедевита води 45:44.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

20. минут
Добрић погађа тројку и доноси Звезди предност на великом одмору 44:43.
18. минут
Цедевита повећава предност, води 40:36. Звезда има много проблема у нападу.
16. минут
Мурић погађа тројку и Цедевита води први пут на мечу 36:34.
15. минут
Еџам постиже нове поене и доноси изједначење 33:33. Радоњић је затражио тајм-аут.
13. минут
Еџам постиже поене преко Кузмића, домаћин је пришао на 31:29.
11. минут
Бурно је кренула друга четвртина, техничке грешке на обе стране добили су Дејан Радоњић и Мелвин Еџам. Митровић погађа, Звезда води 31:25.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

10. минут
Крај прве четвртине. Имала је Звезда и двоцифрену предност, али је домаћин успео да смањи заостатак и сада је 29:24 за црвено-беле.
7. минут
Цедевита је успела да искористи Звездине изгубљене лопте и уз бољу игру у нападу приђе на 22:18.
5. минут
Вајт је постигао тројку, Звезда је погодила свих пет шутева за три и води 19:7.
4. минут
Холинс са две тројке и Калинић са једном доносе Звезди прву двоцифрену предност 16:5.