БЛЕДА ЗВЕЗДА ДОЖИВЕЛА НОВИ ПОРАЗ: Безидејном игром црвено-бели пали пред Виртусом

20.10.2023. 19:40
vzzz
vzzz / Извор: МН Press

Биланс 1:3 на старту сезоне

Кошаркаши Црвене звезде поражени су у четвртом колу Евролиге на гостовању Виртусу у Болоњи са 85:79.

КЛАДИОНИЦЕ ЈАСНЕ: Ево колике су шансе да Звезда слави у Болоњи

ВИРТУС - ЗВЕЗДА 85:79 (26:15 18:18, 18:22, 23:24)

Виртус:  Кординије 11, Лундберг 10, Белинели 15, Пајола 10, Смит, Добрић 2, Шенгелија 19, Хакет 4, Мики 13, Данстон 1, Абас

Црвена звезда: Теодосић 5, Ханга 11, Давидовац 4, Лука Митровић 14, Лазић 4, СИмоновић 1, Нејпир 23, Боломбој 8, Недовић 3, Гедраитис 6, Кузмић, Дос Сантос

Лош почетак меча за црвено-беле, који су били у контра ритму, није ни Виртус блистао, али је ношен Белинелијем и Шенгелиом стигао до 8:2. Предност је домаћи тим држао током читаве прве деонице, али не претерано својом заслугом, већ захваљујући лошој игри Звезде.

Нико није имао идеу, Боломбој је био најборбенији, а Нејпир тотално некористан. Болоњези су имали 11 на крају прве деонице (26:15). У наставку Звезда је додала гас, преко Ханге смањила на -6, али онда серија Италијана. Шенгелија је блистао и када је он био на терену, гоисподарио је, водећи Виртус до 16 у једном тренутку.

Привела је Звезда ову четвртину солидно па је само са -11 (44:33) отишла на полувреме у мечу у ком је очајно шутирала за три.

На полувремену је тим Душка Ивановића остао без Немање Недовића због повреде, а почели су црвено-бели да играју боље у нападу, задржали добру дефанзиву, али је то било кратког даха. Сваки пут када приђе српски тим, Италијани се одлепе, али у самом финишу треће деонцие Звезда је успела да спусти на -7 (62:55).

Ништа другачије није било ни у последњој четвртини. Спусти се Звезда близу, али Виртус онда наниже поене и врати се на неких "оптималних 14" за овај меч.

Ипак, минут и по пре краја Звезда је тројком Теодосића пришла на 76:72. Шенгелија је погодио двојку, али онда направио дивљачки неспортски фаул над Нејпиром. Смањила је Звезда на -4, али је Нејпир поклонио лопту из аута Виртусу и тиме уништио Звездину шансу. Погодио је потом тројку и Виртус је једва пренео лопту, али су се изборили.

Крај меча 85:79
40. минут
Кординије погађа бацања 80:74. Тројка Нејпира, Виртус једва пренео лопту у напад 80:77. Поени Пајоле па Нејпира 82:79.
40. минут
Шенгелија доноси поене 78:72, али онда прави неспорски фаул над Нејпиром. Ударио га је у потиљак док је овај полагао. 78:74. Шта ради Нејпир? Поклања лопту Виртусу.
39. минут
Хекет половичан са пенала, тројка Теодосића 76:72.
37. минут
Нејпир игра добро, преузима све 75:66. Лука Митровић има 2 1. 75:69.
36. минут
Боломбој поентира. 73:61. Ханга се сналази за 73:64. Стао је шут Шенгелију, али Мики поправља 75:64.
35. минут
Не игра Виртус нарочито, али Звезда довољно слабија да им омогући лако вођство 73:59.
34. минут
Симоновић 1/2. 69:59.
33. минут
Тројка Лунберга па Нејпира 69:58. Теодосић промашује исту.
32. минут
Мики 2 1, користи 66:55.
31. минут
Почело је одлучујућих 10 минута. Данстон на пеналу, половичан 63:55. Симоновић промашује тројку , потом и Нејпир.
Крај треће четвртине: 62:55
28. минут
Тројка Гидраитиса 62:50, а затим и још једна 62:53.
26. минут
Шенгелија такође наставља у свом ритму 54:44. Тројка Белинелија 57:44. Истом мером и разбуђени Нејпир 57:47. Али Шенгелија опет доминира 59:47. Хекет тројка 62:47.
25. минут
Белинели тројка, Митровић двојка 52:40. Чаролија Нејпира 52:44.
23. минут
Серија промашаја, Звезда добра у одбрани, у нападу безидејно. Тројка Лазића 46:38. Тројка и Кординијеа 49:38.
21. минут
Недовић се повредио и није изашао на терен у другом полувремену. Звезда не користи напад, Шенгелија погађа 46:33. Ханга погађа 46:35.
Крај полувремена. Виртус - Звезда 44:33
19. минут
Нејпир погађа 40:31. Виртус безидејан, добра одбрана Звезде. Мики погађа полудистанцу 42:31.
18. минут
Лазић поен и Давидовац два 40:29.
17. минут
Шенгелија поново, двоцифрен је 40:26.
16. минут
Долази Виртус до 16 (38:22). Боломбој куца 38:24, а ионда и Недовић поентира 38:26.
15. минут
Нова монструозна рампа Виртуса, а онда и тројка 34:22. Фаул у нападу Звезда, а онда опет 2 1 за Болоњезе. 36:22.
14. минут
Ханга флоутер 26:22. Добра одбрана Звезде, Виртус погубљен. Чим се Шенгелија вратио на терен, даје тројку 29:22. Ханга изблокиран, Шенгелија креира игру Виртуса, воде 31: 22
13. минут
Домаћин без поена у другом делу. Ни Звезда не блиста, лоше шутира за три.
12. минут
Празан ход на обе стране, Звезда прва до поена, а онда и тројка Ханге 26:20.
11. минут
Залепио је Мики Митровића. Видећемо хоће ли Звезда одиграти бољу деоницу од прошле. У првој сви испод свог нивоа.
Крај прве четвртине: Виртус - Звезда 26: 15
10. минут
Мики сигуран 23:11. Пајола још једна тројка 26:11. Ханга полаже 26:13. Митровић са пенала смањује 26:15.
9. минут
Белинели из трка 18:11, Звезда губи лопту. Тројка Пајоле 21:11. Неспортски фаул Симоновића.
8. минут
Бољи напад Звезде, Митровић погађа 13:9. Шенгелија тројка 16:9. Теодосић са пенала сигуран за 16:11.
7. минут
Ни Виртус не игра добро, али Звезда још слабија. Шенгелија најрасположенији појединац на мечу. 11:7. Давидовац промашује тројку, Шенгелија дели пас 13:7.
5. минут
Мики полухорог за 10:7. Нејпир у контраритму, истекао напад.
5. минут
Сада Виртус у празном ходу. Неспорстки фаул Добрићу, Давидовац 0/2 са пенала. Звезда све промашује, али Боломбој спасава све офанзивним скоковима. Велика пожртвованост центра. Недовић са пенала 1/2 з 8:7.
4. минут
Црвено-бели дезоријентисани у нападу. Без икакве идеје, губе се лопте, а шутеви промашују. Све време се игра пик са Боломбојом, који погађа из тешке позиције, а онда и Давидовац 8:6.