АБА ЛИГА: Мекинтајер промашио победу Партизана, Звезда задржала савршен учинак (ВИДЕО)

23.11.2020. 20:32
Džordan Lojd
Џордан Лојд / Извор: МН Press

Осми тријумф црвено-белих.

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у дворани ''Ранко Жеравица'' Партизан са 86:85 (22:19, 28:21, 24:25, 12:20) у дербију осмог кола АБА лиге и тако задержали савршен учинак са свим победама, док су црно-бели претрпели и четврти пораз у првих осам кола.

САМО ПОБЕДА ДОЛАЗИ У ОБЗИР: Навијачи Звезде на сјајан начин испратили кошаркаше на дерби (ВИДЕО)

ГРОБАРИ СУ ОВО ЧЕКАЛИ: Отклоњена свака ДИЛЕМА - познато да ли ће Пејџ и Мика играти против Звезде!

ЕВРОКУП ОДРЕДИО НОВЕ ТЕРМИНЕ ЗА ОДЛОЖЕНЕ МЕЧЕВЕ: Партизана нигде нема

Црвено-бели су одлично отворили меч и захваљући добром шуту за три врло брзо стекли максималних 12 поена предности 19:7 већ седмом минуту. Ипак, Партизан је до краја четвртине успео да се потпуно врати у игру, као и у већем делу друге деонице. Међутим, Звезда је и даље имала врло добре проценте за три поена, па су Рочести и Волден после украдене лопте Гордићу за свега неколико секунди у завршници полувремена донели црвено-белима двоцифрену предност 50:40.

У другом полувремену је Звезда константно имала предност, у неколико наврата и двоцифрену, али је Партизан успевао сваки пут да се врати, да би у се ушло у неизвесну завршницу иако је Звезда имала шест понеап реднсоти два и по минута пре краја. Ипак, Милер-Мекин тајер је у тим тренуцима предводио Партизан, да би Загорац тројком 30 секунди пре краја приближио црно-бече на само пола коша заостатка 86:85. Рочестзи није успео да погоди за три, а Милер-Мекинтајер је покушао да флоутером донесе победу Партизану, али није био усепшан.

Ток читаве утакмице можете да погледате испод у нашем текстуалном преносу:

40. минут
Црно-бели нису искористили напад, али ни Звезда пошто је Волдену свиран фаул у нападу, да би Загорац постигао тројку и Партизан је пришао на 86:85. Рочести је промашио за три, да би Милер-Мекинтајер промашио шут за победу Партизана.
39. минут
Партизан прилази на само два поена разлике поенима Милер-Мекинатајера са пенала 84:82, али Лојд је успео да асистира О'Брајанту који враћа четири поена вишак 86:82.
38. минут
И даље Звезда успева да држи предност, мада су црно-бели скоро константно на шест поена разлике 84:78, да би Милер-Мекинатајер са пенала сманио на 84:80.
35. минут
Лојд је погодио тројку, Звезда је повела 80:69, али је Томас одмах узвратио тројком, да би после још једног Лојдовог неуспешног покушаја за три Мозли закуцао и смањио на 80:74.
32. минут
Лојд је извео бацање због техничке и још једном је Звезда имала 10 поена преднпости 75:65, да би Мозли са пенала смањио на 75:67.

ИВ ЧЕТВРТИНА

30. минут
Гордић одлично пробија, али је Звезда тројкама Јагодић Куриџе и Давидовца још једном имала двоцифрену предност, 74:63, да би Милер Мекинтајер смањио заостатак на једноцифрен пред последњу четвртину.
28. минут
Партизан је поенима Милер-Мекинтајера и Томаса са пенала преполовио заостатка, али је Волден тројком одвео црвено-беле на 68:59.
26. минут
Лојд је нанизао пет поена од чега једну тројку и одвео је поново Звезду на двоцифрену предност 65:54, па је Филиповски морао да реагује тајм-аутом.
25. минут
Успео је Партизан да приђе на 58:52 поенима Томаса и Загорца, али је Јагодић Куриџа успео да погоди оба пенала за 60:52.
23. минут
Волден је постигао тројку за 56:43, али је Томас вратио тројку у следећем нападу за 56:46.
21. минут
Почело је друго полувреме које је Дангубић отворио тројком, да би Лојд кошем уз фаул и искоришћено бацање вратио двоцифрену предност Звезди 53:43.

III ЧЕТВРТИНА

20. минут
Звезда чува предност, Тери је са пенала донео вођство 44:38, да би црвено-бели са две тројке на велики одмор отишли поново са двоцифреном предношћу. Прво је Рочести погодио, да би Волден украо лопту Гордићу и у задњој секудни погодио за 50:40.
18. минут
Успела је Звезда да издржи нови налет Партизана и преко Волдена оде на пет поена предности 41:36.
17. минут
Хол је напустио паркет за сада због повреде, а Давидовац и Лојд су поново донели предност Звезди 37:35.
15. минут
Нови поени Томаса, али је Хол везао пет поена и резултат је изједначен 33:33.
14. минут
Томас је погодио оба пенала, Партизан води 31:28.
13. минут
Поенима Гордића Партизан је први пут од поечтка меча поново у вођству 27:26.
12. минут
Иако је Звезда отворила четвртину поенима Волдена, Партизан преко Пејџа и Мозлија прилази на 24:23 и Саша Обрадовић реагује тајм-аутом.

II ЧЕТВРТИНА

10. минут
Прва тројка за Партизан дело је Гордића, а црно-бели смањују на 22:14, да би после коша уз фаул резултати био 22:17. После неискоришћеног напада Звезде, Загорац је поентирао уз фаул и искористио додатно бацање, да би Волден промашио шут за три уз сирену. Црно-бели су пришли на 22:19.
9. минут
Волден је промашио први пут за три, али је после офанзивног скока добио још једну прилику и искористио је да погоди тројку. Поново Звезда има двоцифрену предност 22:11.
8. минут
Мозли прикуцава лопту после промашене тројке Пејџа за 19:11.
7. минут
Још једна тројка Звезде, ова је дело Рочестија и поново двоцифрена предност за црвено-беле 19:7.
6. минут
Лазић је донео својом другом тројком прву двоцифрену предност 16:5, да би Дангубић на другој страни погодио за два.
5. минут
Трећа тројка Звезде, овога пута је Лазић прецизан за 13:5.
4. минут
Загорац поентира после скока у нападу, али О'Брајнт узвраћа, а црвено-бели и даље имају пет поена предности 5:10.
3. минут
Тројку постиже и О'Брајант, Звезда води 8:3.
2. минут
Тројком Куриџе Звезда стиже до првог вођства на мечу 5:2.
1. минут
Почео је меч у дворани ''Ранко Жеравица'' минутом ћутања за преминулог патријарха Иринеја.