ЗЕЛЕНИ СУ ВЛАДАРИ ГРЧКЕ: ПАО преко МАЈСТОРИЦЕ до нове ТИТУЛЕ првака (ФОТО)

17.06.2018. 20:25
KK Panatinaikos
KK Панатинаикос / Извор: Профимедиа

Неће им бити одузета плата.

Кошаркаши Панатинаикоса, нови су шампиони Грчке. Зелени су на свом паркету у петом мечу финалне серије савладали Олимпијакос са 84:70 (14:15, 17:20, 29:15, 24:20)  и тако одбранили трофеј домачег првака. Ово је укупно 36. титула за ПАО у историји, чиме су наставили доминацију у Грчкој.

Бјела послао ХИТ ПОРУКУ српским фудбалерима после ПОБЕДЕ! А за Бразил - ПОСЕБНА ЖЕЉА!

ГДЕ СУ МУ ОЧИ: Легенда Манчестер јунајтеда осула ПАЉБУ по Сергеј Милинковић-Савићу (ФОТО)

Утакмица је прошла у спором ритму са доста прекида. Одбране као и увек у дуелу ова два гиганта биле чврсте и на ивици прекршаја. Гостујућа екипа је од почетка меча водила, али су домаћини ипак успели да се са минуса на полувремену извуку и на крају и славе. Одлучујућа је била трећа четвртина, када је ПАО серијом тројки направио велику серију и трећу деоницу решио у своју корист са 29:15. У последњој деоници игра Олимпијакоса се потпуно распала што је ПАО искористио и povixio разлику. Утакмица је завршена рутинском победом Панатинаикоса, што су навијачи у ОАКА арени умели то и да прославе.

Панатинаикос је  до титуле су водио Мајк Џејмс (18 птс, 3 ас) и Никос Папас (13 птс, 2 ск), док је на другој страни најефикаснији био Џејмс Меклин са 16 поена и 7 скокова. Никола Милутинов провео је само три минута на паркету и за то време стигао је да упише два скока.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.