БРАВО ДЕВОЈКЕ: Кошаркашице Србије разбиле Хрватску и пласирале се на Европско првенство

09.02.2023. 19:58
Srbija - Hrvatska
Србија - Хрватска / Извор: МН Press

Велики успех.

Женска кошаркашка репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство, пошто је убедљиво савладала Хрватску са 85:57 (29:17, 20:15, 18:16, 18:9).

НИШТА ОД ЗВЕЗДЕ: Потписао Милош Теодосић!

ЗАКУЦАВАО ЈЕ СОПСТВЕНОМ ТИМУ - САДА СТИЖЕ КОД ЈОКИЋА: Брајант је нови члан Денвер Нагетса!

ХОЋЕ КАМПАЦА: Великан жели Звездиног Аргентинца, али је остао без џокера у својим рукама

Европске шампионке ће бранити титулу на шампионату у Словенији и Израелу који се игра од 15. до 25. јуна 2023. године.

Изабранице Марине Маљковић биле су доминанте у хали "Ранко Жеравица" на Новом Београду од почетка утакмице. Наше кошаркашице је служио шут за три поена и без проблема су стигле до тријумфа вредног пласмана на Евробаскет.

Српкиње су погодиле 11 тројки из 28 покушаја. Најефикаснија је била Јована Ногић са 21 поеном (шест погођених тројки) уз 10 скокова, , док је Ивон Андерсон додала 19, а Невена Јовановић је убацила 12 поена.  У репрезентацији Хрватске најбоља је била Шавонте Зелус са 27 поена.

Наша селекција је добро отворила меч и у седмом минуту је стигла до 21:7. Србија је прву четвртину добила резултатом 29:17. Српске кошаркашице су се разиграле у наставку, а после првих 20 минута било је 49:32 за актуелне европске шампионке. Србија је у другом полувремену одржавала високу предност и заслужено је стигла до убедљиве победе и пласмана на ЕП..

Директан пласман на Европско првенство већ су, поред домаћина Словеније и Израела, обезбедиле Шпанија, Италија и Летонија.

Србија ће у недељу у последњем колу квалификација гостовати селекцији Бугарске у Самокову од 17 сати.