ЗВЕЗДА СЕ БОРИ ЗА ПЛЕЈ-ОФ: Блажич без милости према бившем клубу, Лојд са паркинга и куцање Добрића (ВИДЕО)

14.04.2021. 18:49
Džordan Lojd i Jaka Blažič
Џордан Лојд и Јака Блажич / Извор: Фото: KK Црвена звезда мтс

Тесна борба - гости из Љубљане су у последњој секунди првог полувремена дали тројку.

Кошаркаши Црвене звезде у хали "Александар Николић" дочекују екипу Цедевита Олимпије у заосталом мечу 11. кола АБА лиге. После првог полувремена домаћи воде 52:51, а оба тима су се смењивала у резултатској предности.

Једва је Сити у Манчестер победио Дортмунд (2:1), па је пред вечерашњи (21.00) реванш све отворено. Енглези јесу квалитетнији, али ако Немце крене, нема коме не могу да дају неколико голова. Квота на кеца је 4,80, на двојку 1,73, а на GG3 1,90. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Дортмунд - Манчестер Сити.

Велики је улог у дерби утакмици у Београду. Црвено-бели би се евентуалном победом приближили предности домаћег терена у полуфиналу плеј-офа, али би исто тако остали у трци за прво место на крају регуларног дела.

Најефикаснији у Звезди били су Дејан Давидовац (12) и Џордан Лојд који је убацио 10.

Американац је имао и неколико ефектних потеза, попут далекометне тројке "са паркинга":

Ефектно је било и закуцавање Огњена Добрића после продора по чеоној линији:

Код домаћих, Огњен Добрић је убацио осам, док су у Цедевити били најефикаснији Јака Блажич, Лука Рупник и Кендрик Пери који су дали по девет поена.

Олимпија има два тријумфа мање од клуба са Малог Калемегдана, баш као и четвртопласирани Морнар, који је одиграо и две утакмице више.

Два тима се ове сезоне нису састајала, а занимљиво је да ће већ у недељу одиграти нови меч, овога пута у дворани "Стожице" у Љубљани.