06.09.2019. 15:54
Mundobasket 2019
Мундобаскет 2019

Пласман од 17. до 32. на Светском првенству.

На Светском првенству екипе које су изгубиле шансе за пролазак даље, играли су утакмице за пласман од 17. до 32. места.

Репрезентације Анголе, Нигерије, Туниса и Кине уписали су победе.

ЗАЉУБЉЕНИ СУ ЈЕДНИ У ДРУГЕ: Грег Поповић УРНЕБЕСНО оценио игру НБА асова на Мундобаскету

НЕКОМЕ ЈЕ ФИБА МАЈКА, А НЕКОМЕ МАЋЕХА: Ђорђевић ГРМЕО, а разлог је Богдановић!

ПОСЛЕ ПЛУС 43 ОДГОВАРАО И НА НЕПРИЈАТНА ПИТАЊА: Ђорђевић открио шта се десило са Милутиновим

У првом дуелу за пласман од 17. до 32. места Иран је лако изашао на крај са репрезентацијом Анголе 71:62. Најбољи појединац на тој утакмици био је Кабахрами који је постигао 21 поен (5 од 7 за три поена).

Iran
Иран

Ирану је ово прва победа на шампионату, док је Ангола забележила и трећи пораз.

Селекције Нигерије и Обале Слоноваче одмерили су снаге у којој су Нигеријци изашли као победници, убедљивим резултатом 83:66. Слонови су се држали до полувремена, али сјајном трећом четвртином африканци су преломили утакмицу.

Винсент са 15 поена се истакао код победничке екипе, док поражене репрезентације најефикаснији је био бивши кошаркаш Црвене звезде, Дион Томпсон са 19 поена уз девет скокова.

Тунис је декласирао репрезентацију Филипина, већ на полувремену су ишли на плус 24, после су утакмицу рутински привели крају, резултат је гласио 86:67.

Tunis
Тунис

Најефикаснији код Тунижана био Омар Абада са 16 поена, Блеч са 24 поена уз 11 скокова био најбољи појединац у пораженој екипи Филипина.

Репрезентација Кине савладала је селекцију Јужне Кореје у неизвесној завршници резултат 77:73.

СВЕ ЈЕ ЈАСНО У ГРУПИ И: Познато је са ким ће Србија играти у четвртфиналу! (ВИДЕО)

КИНЕЗ РАЗБЕСНЕО САЛЕТА: Новинар ИСПРОВОЦИРАО селектора Србије! Добио је МОЋАН одговор!