ПУКЛИ КАО ЗВЕЧКА: Хрвати доживели тежак ДЕБАКЛ од нашег ривала на Мундобаскету

12.08.2019. 22:05
Košarkaška reprezentacija Hrvatske
Кошаркашка репрезентација Хрватске / Извор: Профимедиа

Потпуно неочекивано.

Кошаркашка репрезентација Ангола декласирала је Хрватску са 93:73 (32:28, 25:10, 18:16, 18:19) на турниру у близини Шангаја. Хрвати су играли у комбинованом саставу, који су чинили претежно млађи играчи, али свакако да овакав дебакл од нејаке Анголе не прија нашим суседима.

ПРИПРЕМЕ ЗА МУНДОБАСКЕТ: Дупла победа Србије над Литванијом, МОНСТРУОЗНА партија Богдана Богдановића (ВИДЕО ФОТО)

АЛЕКСЕЈ НА ИВИЦИ СУЗА: Швед као Теодосић, ПРОПУШТА Мундобаскет (ФОТО)

МА, КАКВИ АМЕРИ: Кари ОТКРИО ко је ГЛАВНИ фаворит на Мундобаскету и ШОКИРАО све

Ангола је у првој четвртини имала минималну предност, да би у другој потпуно надиграла Хрватску и са 19 разлике отишла на полувреме. Хрвати предност ривала у наставку нису доводили у питање, па су после победе над Порториком и пораза од Кине, поражени од Анголе.

Најефикаснији је код победника био ветеран Олимпио Ципријано са 24 поена, док је у дресу Хрватске бољи од осталих био Тони Перковић са 21 поеном.

Да подсетимо, наши западни суседи неће играти на Мундобаскету ове године, а Ангола ће играти у групи са Србијом, Филипинима и Италијом.