Србија је ДЕКЛАСИРАЛА Анголу, ЕВО шта су Италијани урадили у дуелу са њима! (ВИДЕО)

02.09.2019. 11:15
Italija
Италија

Азури дошли до другог тријумфа.

После победе над Филипинима (108:62), Италија је била више него убедљива и против Анголе 92:61 (25:11, 19:10, 26:11, 22:19). У групи Д се налази и репрезентација Србије која ће данас од 13:30х одмерити снаге са селекцијом Филипина.

)ЛЕГЕНДАРНИ КОШАРКАШ О МЕЧУ СТОЛЕЋА: Ко каже да ће Америка и Србија играти финале?

ПОТПУНО ОТКАЧЕНО: Мута дао НОВИ НАДИМАК Јокићу! Сви су плакали од смеха

ОВО ЈЕ ТЕШКО ТРПЕТИ: Вучић проговорио о неигрању Калинића за Србију

Од самог старта утакмице Италија је кренула пуним гасом и већ на крају прве четвртине имали су двоцифрену предност, плус 14. До краја полувремена екипа Меа Сакетија је само повећавала предност, и дошла до максималних плус 23 (44:21).

У наставку утакмице Азури су постепено повећавали предност, да би на крају резултат гласио 92:61.

Подсетимо, репрезетентација Србије је Анголу савладала са бруталних 46 поена разлике (105:59).

Најефикаснији код Италијана био је Марко Белинели који је постигао 17 поена, пратили су га Хекет и Брукс са 11, док се у пораженој екипи Анголе истакао Јаник Мореира уписао је 15 поена.

Репрезентација Италије у следећој утакмици игра дерби групе Д са селекцијом нашег Александра Ђорђевића, та утакмица је на програму у среду од 13:30 часова. Ангола ће против Филипина играти за част, и покушати да се победом опрости са шампионата.

На крају утакмице десио се инцидент, 16 секунди пре краја. Ђентиле је одгурнуо играча Анголе Леонел Пауло, а овај узвратио истом мером, па га ударио главом. Пауло је након тога искључен са утакмице, док је Ђентиле добио неспортску личну грешку.