ПАДАЈУ РЕКОРДИ: Де Грасеу злато на 200 метара, Кенија доминира средњим пругама, Новицки шампион

04.08.2021. 16:07
Andre De Grase
Андре Де Грасе / Извор: Реутерс

На играма у Токију постављају се нове границе краљице спортова

Канадски спринтер Андре Де Грасе освојио је златну медаљу на 200 метара на Олимпијским играма у Токију. Он је истрчао ову деоницу за 19,62 секунде, чиме је поставио нови национални рекорд.

ШЕСТА МЕДАЉА ЗА СРБИЈУ! Датунашвили испрашио Хрвата за бронзано одличје!

ПРВА ПОРУКА ДАУТАШВИЛИЈА ПОСЛЕ БРОНЗЕ: Хвала ти Србијо

НЕК СЕ СПРЕМЕ НЕПОБЕДИВИ: Србија УНИШТИЛА Италију, светски ШАМПИОН понижен од олимпијског првака!

Други је био Кенет Беднарек из САД у времену 19,68, што је његов нови лични рекорд, док је трећи био такође Американац Ноа Лајлс, који је актуелни светски првак, са 19,74 секунде.

Еријон Најтон, 17-годишњи Американац, био је четврти, у времену 19,93.

Кенијски атлетичар Емануел Корир освојио је најсјајније одличје у трци на 800 метара. Корир је до злата стигао с временом 1:45,06 минута, а била је ово четврта узастопна победа Кеније на 800 метара на Олимпијским играма.

Сребро је припало сународнику Фергусону Черијот Ротичу који је трку завршио за 1:45,23, док је бронзу освојио Пољак Патрик Добек с временом 1:45,39.

Ниједан од тројице спортиста није до сада био на олимпијском постољу.

Иако је Звезда одиграла само 1:1 са Шерифом у Београду, с великом пажњом ће се вечерас (20.00) пратити утакмица Динамо Загреб - Легија јер се ту крије наредни ривал црвено-белилх (ако прођу даље). Квота на Динамо на Максимиру је 1,77, на икс 3,45, а на двојку 5,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Динамо Загреб - Легија

Злато у бацању кладива у Токију припало је Пољаку Војчеху Новицком, који је до трона стигао резултатом од 82,52 метра, што је његов лични рекорд.

Норвежанин Еивинд Хенриксен освојио је сребро новим националним рекордом - 81,58 метара, а четвороструки светски шампион, Пољак Павел Фајдек морао је да се задовољи бронзом до које је дошао хицем од 81,53 метра.

Атлетичарка Перут Чемутаи из Уганде освојила је прво место трци на 3.000 метара са препрекама на Олимпијским играма у Токију.

Она је у финалној трци поставила време 9:01.45 минута, што је уједно и нови национални рекорд.

Са временом 9:04.79, Американка Кортни Фрерикс стигла је до сребрне медаље.

На последњи степеник победничког постоља попела се Хивин Кијенг из Кеније (9:05,39), освајачица сребрне медаље на Играма у Рију 2016. године.