ГРУЗИН ПРЕЗНОЈИО САШУ: Зверев ТЕШКОМ МУКОМ до четвртфинала!

28.07.2021. 10:52
Aleksander Zverev
Александер Зверев / Извор: Реутерс

Теже него што се очекивало.

Немачки тенисер Александер Зверев играће у четвртфиналу Олимпијског турнира у Јапану. Тренутно пети играч света савладао је у 3. колу Николоза Басилашвилија из Грузије резултатом 2:0 (6:4, 7:6 (7:5)) после сат и 39 минута игре.

ПОЛА ПОСЛА ВЕЋ УРАЂЕНО: Новак освојио први сет против Шпанца

АКО ПРОЂЕ ФОКИНУ: Ђоковић САЗНАО потенцијалну МИНУ у четвртфиналу, коју је ПОБЕДИО 16 пута заредом!

МЕГАСЕНЗАЦИЈА: Ђоковићу још више ОТВОРЕН пут ка ЗЛАТУ у Токију! Циципас ИСПАО од играча који му не ЛЕЖИ!

После пораза у првом мечу од Каирата, смањиле су се шансе да Звезда стигне до групне фазе Лиге шампиона, па је сада квота да ће црвено-бели учествовати у елитном такмичењу 6,00. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за пласман Звезде у Европи ове сезоне.

Немац је у првом сету направио само један брејк и то када је било најпотребније. У десетом гему, Зверев је одузео сервис противнику, што је било довољно за 6:4 и вођство у сетовима.

Имао је Саша три меч лопте у другом сету, после брејка у осмом гему и вођства од 5:3, али се Басилашвили извукао и рибрејком одвео меч у тај-брејк.

Изненадио је немачки тенисер одмах Грузина, повео са 2:0, реванширао се Николоз изједначивши на 4:4, међутим, Александер је поново заблистао у десетом поену додатног периода, када је стигао до 6:4. Смањио је Басилашвили на 6:5, али је одмах уследила реализација сервиса Зверева за улазак међу осам најбољих у Токију.

Следећи противник Немца биће Џереми Шарди из Француске који је у три сета (7:6, 6:4, 6:1) елиминисао Британца Лијама Бродија.

Погледајте како изгледа црногорска тенисерка Данка Ковинић.