НЕКА СЕ ПРИПРЕМЕ ХРВАТИ: "Делфини" ДЕМОНСТРИРАЛИ силу, прегазили Италијане и у недељу желе ЗЛАТО

18.08.2016. 21:29
Vaterpolisti
Ватерполисти / Извор: Реутерс

"Азури" ће се за бронзу борити против Црне Горе.

Ватерполо репрезентација Србије играће у недељу у финалу Олимпијских игара у Рио де Жанеиру против вечитог ривала Хрватске! "Делфини" су у полуфиналу декласирали Италијане 10:8 (3:0, 3:2, 1:0, 3:5) и покушаће да у недељу увече савладају и Хрвате и стигну до првог олимпијског злата под именом Србија. Обезбеђена је сребрна медаља, шесто одличје за Србију на овим Играма, али сигурно је да ће "делфини" напасти злато у недељу.

"ПОСТЕР" ПОКРЕНУО ЛАВИНУ: Твитераши ЦЕЛОГ СВЕТА пишу о Радуљицином ЗАКУЦАВАЊУ преко Шарића (ФОТО)

Питање победника полфиналног дуела Србије и Италије није се постављало дуже од пет минута. Изабраници Дејана Савића су кренули силовито, повели су чак 6:0, и већ тад је било јасно да Италијани не могу да се супроставе расположеним Србима. Италијани су смањили на 2:6, затим и на 8:10, али то је било све што су успели. Србија је после вођства 10:4 супстила гас и чувала се за недељно финале у ком може да се упише у историју. "Делфини" су актуелни светски и европски прваци и освајачи Светске лиге, само им недостаје олимпијско злато у колекцији.

САН ЈЕ ПОСТАО ЈАВА: Штефанек је на постољу замолио ГРУЗИНА за само једну УСЛУГУ (ВИДЕО ФОТО)

Италија - Србија 8:10 (0:3, 2:3, 0:1, 5:3)

Базен: Олимпијски у Рио де Жанеиру; Судије: Јоргос Ставридис и Данијел Џерард Флехајв.

Италија: Темпести, Ди Фулвио, Ђито, Фиљоли 1, Фондели, Велото 3, Нора, Гало 2, К. Прешути 1, Бодегас 2, Ајкарди, Н. Прешути 1, Дел Лунго.

Србија: Г. Пијетловић, Мандић 1, Гоцић, Ранђеловић, Ћук, Д. Пијетловић 1, Никић 2, Алексић, Јакшић 1, Филиповић 2, Прлаиновић 2, С. Митровић 1, Б. Митровић.

ЛЕКЦИЈА САСУОЛА: Европа је и за Звезду друга галаксија!

Vaterp
Ватерп / Извор: Реутерс

СВЕТСКА СПОРТСКА ВЕЛЕСИЛА: Због ОВОГА нам ЗАВИДИ цела планета (ФОТО)

ЧУДО СЕ ДОГОДИЛО: Србија у финалу (ФОТО)

9:3 - Јакшић

8:3 - Филиповић постиже гол којим практично решава питање победника.

7:3 - Италијани голом отварају последњу деоницу.

Крај треће четвртине

7:2 - Никић три ипо минута пре краја треће четвртине коначно погађа и прекида серију без гола Србије.

6:2 и даље - на почетку треће четвртине и једни и други погађају оквир гола, Срби пречку, Италијани стативу

ДЕБАКЛ: АЗ Алкмар декласирао Војводину (ФОТО)

Савиц.јпг / Извор: Реутерс

Полувреме

6:2 Италијани се тргнули и смањили предност

6:1 - Гало, тек два минута пре краја полувремена први гол за "азуре".

6:0 - Прлаиновић - тотално доминација Србије.

5:0 - Митровић

4:0 - Филиповић

Крај прве четвртине

Италијани и даље без гола, нису искористили ни напад са два играча више.

3:0 - Пијетловић повећава на великих три гола вишка.

2:0 - Никић је прецизан из непосредне близине.

Италијани се муче у нападу, нису искористили првих пет, од тога три са играчем више.

1:0 - Први напад Италијани нису искористили, али ми ЈЕСМО. Искористили смо играча више и повели преко Прлаиновића.