НОВИ ШОК У РИЈУ: Европски шампион пред елиминацијом! (ФОТО)

09.08.2016. 22:00
Brasp
Брасп / Извор: Реутерс

Утакмица решена у драматичном финишу.

Ново посртање европског шампиона - Шпанија је поражена од Бразила (65:66) и тако другим везаним неуспехом стигла на корак од елиминације са кошаркашког турнира. Трагичар у поразу био је Пау Гасол. Најбољи играч Шпаније промашио је оба слободна бацања 23 секунде пре краја,а потом је Маркињос донео домаћину први тријумф на овим Олимпијским играма, после стартног пораза од Литваније.

МАЛЕР ЗА МАЛЕРОМ: Нови ТЕЖАК ударац за српски тенис (ФОТО)

НОЛЕТУ ЋЕ ОВО ВРАТИТИ ОСМЕХ: Порука из Билеће од које застаје дах (ВИДЕО)

Бразил је много боље отворио меч и у већем делу првог полувремена имао константну предност од око пет поена разлике. На полувремену је било три разлике за домаћина (34:31). Шпанци су у трећој четвртини додатно пали у игри, па је Бразил имао и 11 поена предност. Прваци Европе су ипак успели да се врате у меч, чак су и дошлу у вођство од четири разлике 64:64. У финишу је Бразил ипак био смиренији, а Шпанци су у последњем минуту промашили чак три слободна бацања (два Гасол и једно Љуљ). Пет секунди пре краја меча Маркињос је постигао победоносни кош који је довео до "експлозије" у дворани.

ПАЛА ПРВА ВЕРИДБА НА ОИ: Романтична ПРОСИДБА одушевила планету (ФОТО ВИДЕО)

Маркињос је постигао 10 поена за Бразил у чијим је редовима најбољи стрелац био Уертас са 11 поена. Код Шпанаца су двоцифрени били само Гасол (13 поена) и Серхио Родригез (10).

ШПАНЦИ ОДЛЕПИЛИ ЗА СРПСКОМ ОЛИМПИЈКОМ: Она је врела и поносна на своје СЕКСИ ОБЛИНЕ! (ХОТ ФОТО)