ОДЛИЧНА УВЕРТИРА ЗА ОИ: "Орлови" КЉУЦНУЛИ Хрвате и пуни самопоуздања чекају старт у Рију

02.08.2016. 00:59
Srbija
Србија / Извор: МН Press

Последњи припремни меч пред старт Олимпијаде одигран у аргентинској Кордоби.

Репрезентација Србије је у последњем припремном мечу пред старт Олимпијаде победила Хрватску 86:77 (16:19, 20:21, 28:20, 22:17) у аргентинском граду Кордоби. "Орловима" је ово била генерална проба пред старт Олимпијаде и меча против Венецуеле који је на програму у ноћи између суботе и недеље. Утакмицу против Хрвата је због повреде пропустио капитенМилош Теодосић, али само из предострожности, биће спреман за суботу.

ПРЕСЕДАН У ИСТОРИЈИ СПОРТА: Трансфер који ће променити поглед на све!

"Орлови" су лоше отворили утакмицу, Хрвати су први стекли осетнију предност и повели 16:8. Селектор Ђорђевић је био љут на изабранике, а Хрвати су имали и 27:19. Србија се ипак серијом 6:0 вратила у меч и до краја полувремена Хрвати ниједном нису водили са више од пет разлике. На полувремену је било 40:36 за Хрвате које је предводио Крунослав Симон, стрелац 11 поена у првом полувремену. На другој страни исто толико је постигао и Мирослав Радуљица, једини двоцифрени Србин у првом делу игре. "Орлови су очајно шутирали у првом полувремену за три поена (1/14), само је Богдан Богановић успео да погоди иза линије 6,75.

МАРИНА МАЉКОВИЋ КАО ВОЈВОДА МИШИЋ: Како уз ову поруку да не освојимо медаљу (ФОТО)

У другом полувремену Срби су знатно поправили шут са три поена, а утакмица је ушла у егал, екипе су се констатно смењивале у вођству, ниједан ривал није успевао да стекне значајнију предност. У егал завршници боље су се снашли Срби, тројкама Стефана Марковића и Николе Калинића, као и чудесном тројком Стефана Јовића, направљен је кључан корак ка победи. У последњи минут Србија је ушла са плус седам (84:77) и рутински сачувала предност до краја. Победа против Хрвата је веома важна на психолошком плану после пораза од Аргентине, а добија на тежини јер је остварена без капитена Милоша Теодосића.

ПРИВИЛЕГИЈА: Ко освоји медаљу на ОИ не мора да гладује! (ФОТО)

СРБИЈА - ХРВАТСКА 86:77 (16:19, 20:21, 28:20, 22:17)

СРБИЈА: Симоновић 6, Богдановић 13, Марковић 7, Калинић 7, Недовић 9, Бирчевић 6, Радуљица 17, Јокић 7, Штимац 5, Јовић 5, Мачван 4.

ХРВАТСКА: Бабић 5, Крушлин, Стипчевић 8, Симон 14, Хезоња, Шарић 9, Укић 7, Планинић, Билан 12, Шакић 4, Араповић, Богдановић 18.