БРАВО: Светско СРЕБРО за Кристину (ФОТО)

17.10.2019. 12:08
Kristina Bedeč
Кристина Бедеч / Извор: Фото: Кајакашки савез Србије

Весла се на кружним стазама.

Српска кајакашица Кристина Бедеч је освојила сребрну медаљу на Светском првенству у маратону. Бедечова је на шампионату који се одржава у кинеском Шаошингу у такозваној краткој трци која се весла на деоници од 3.6 километара заузела друго место, пошто је трку извеслала за 15 минута и 41.38 секунди.

ВЕЛИКИ УСПЕХ: Бронзана медаља за Србију на Светском првенству

ЖЕТВА МЕДАЉА: Друго злато за Ристића на СП у Сиднеју

НОВАКОВА МАЈКА ОТВОРИЛА ДУШУ: Проговорила о Федереру и Надалу, али и до када ће њен син играти тенис

Маратонске трке веслају се на кружним стазама, и у овој дисциплини веслана су три мања круга, док су такмичарке два пута преносиле чамце преко копна. Злато је са предношћу о 01.09 секунди у односу на нашу репрезентативку освојила Ванда Кисли из Мађарске, док се бронзом окитила Ева Бариос из Шпаније.

Кристину до краја шампионата у Шаошингу очекује још и маратонска трка која је на програму у суботу.