ЧЕТИРИ МЕДАЉЕ ЗА СРБИЈУ! Кајакаши блистали већ првог дана

03.06.2022. 22:29
KSS
КСС / Извор: ФОТО: КСС

Сјајне вести за српски спорт.

Такмичари из Србије освојили су четири медаље, једно сребро и три бронзане, већ првог дана такмичења на мађународној регати у Братислави.

ПОТОПЉЕНА И БРЕША: Нови Београд у ФИНАЛУ Лиге шампиона!

БИЋЕ ЛУДИЛО У ФИНАЛУ: Нови Београд добио противника

ЛИГА НАЦИЈА: Србија нестварним преокретом до победе

Јуниорке Дина Бацељ и Каталин Гере освојиле су сребрну медаљу у двоседу на 1,000 метара на регати у Братислави, пошто су у финалу трку извеслале за 3 минута и 49,44 секунде. Злато и бронза припали су посадама Пољске. Друга посада К2-1000 у конкуренцији јуниорки, Јенифер Бошњак и Јана Сарић, заузела је пето место (3:53,200).

Јуниорка Дуња Станојев освојила је бронзану медаљу у једноседу на 1.000 метара. Дуња је у финалу трку извеслала за 4 минута 02,754 секунде. Злато је припало словачкој такмичарки Бјанки Сидовој (3:55,779), док је сребро освојила Јелизавета Фјодорова из Естоније (4:00,210). Друга представница из Србије на К1-1000, Каталин Гере у финалу је заузела седмо место (4:13,906).

KSS
КСС / Извор: Фото: КСС

Николас Андрић и Игор Суботић освојили су такође бронзану медаљу у Братислави. Њих двојица су у двоседу на 1.000 метара трку извеслали за 3 минута и 22,480 секунди. Злато и сребро освојиле су посаде Пољске. Друга посада К2-1000, Дамир Икић и Вељко Вјештица, заузела је седмо место (3:29,760).

Медаљу су освојили и најмлађи такмичари, Михајло Дадић и Стеван Стојанов, у двоседу на 1000 метара у конкуренцији дечака (кадети). До бронзе су стигли пошто су у финалу трку извеслали за 3 минута и 30,960 секунди. Злато је припало посади Пољске (3:26,340), а сребро чамцу из Турске (3:27,200).

Лука Мањенчић у једноседу на 1000 метара заузео је шесто место у финалу. Лука је кроз циљ стигао за 3 минута и 41.74 стотинке. Игор Суботић заузео је девето место у Б финалу, пошто је у трку извеслао за 3:55,8. То му је у укупном пласману донело 18. место.