ДЕ-МО-ЛИ-РА-ЊЕ: Делфини прегазили Казахстанце, Срби постигли СВЕ голове на мечу

25.06.2022. 19:02
Vaterpolo reprezentacija Srbije
Ватерполо репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Нестварно добра игра.

Ватерполо репрезентација Србије убедљиво је савладала селекцију Казахстана са 22:3 у мечу трећег кола групе Д Светског првенства које се игра у Будимпешти.

ИЗНЕНАДА: Канадски ватерполисти због коронавируса одустали од СП

НЕ ЖЕЛЕ ДА ИГРАЈУ СА ТЗВ. КОСОВОМ: Србија прерано завршила такмичење!

Требало је готово три минута нашим играчима да пробију гол ривала, а онда је кренула канонада. Прва деоница завршена је 4:0, а друга са невероватних 8:1. Распуцани су били изабраници Дејана Савића, а Казахстанци су једини гол постигли са петерца.

У другом полувремену такође доминација Делфина, који су трећу деоницу решили са 5:0 у своју корист. И последња четртина припала је нама, међутим сада су ривали дали два гола. Занимљиво је то да је све голове за Казахстанце постигао Србин који игра под њиховом капицом, Срђан Вуксановић.

Највише погодака за наш национални тим дао је Страхиња Рашовић са шест голова.

Србија је након победа над Америком и Аустралијом савалдала и Казахстан и тако обезбедила прво месту у групи, као и директно учешће у четвртфиналу, које ће се играти у Будимпешти, а ривала ће добити после мечева осмине финала.