ДЕ-МО-ЛИ-РА-ЊЕ: Незапамћен РЕЗУЛТАТ у Вечитом дербију!

13.09.2021. 19:05
grb večiti derbi
грб вечити дерби / Извор: СД/илустрација

Убедљиво.

У дербију 4. кола Супер Лиге Србије у рагбију 13, Црвена звезда је победила најљућег ривала и тренутног лидера на табели 40:4!

ЏЕКПОТОМ ДО МИЛИОНА - МЛАДА АНДРИЈАНА ОСВОЈИЛА БОМБАСТИЧНУ НОВЧАНУ СУМУ!

ЗВЕЗДИН РИВАЛ ДОВЕО СТРАШНО ПОЈАЧАЊЕ: Потврђен СПЕКТАКУЛАРАН трансфер, спремају још једну БОМБУ!

НОВИ ПРОБЛЕМ ЗА ОБРАДОВИЋА: Повредило се појачање

Превођени новим тренером, Новозеланђанином Еди Петиборном, црвено-бели су деловали као потпуно нова екипа у односу на ону која је у првом делу сезоне била у сенци црно-белих.

Некадашња НРЛ звезда и играч са богатим искуством у енглеској Супер Лиги и француском првенству, освежио је игру актуелног шампиона, најавивши да ће рагби јесен у Србији бити веома занимљива.

Старт вечитог дербија донео је благу иницијативу Партизана, међутим без конкретног исхода. Казна за то стигла је у 15 минуту када је Милош Зоговић постигао први есеј на утакмици, доневши предност Звезди која није испуштена до самог краја.

Црно-бели су у мање више егал првом полвремену постигли, испоставиће се једини свој есеј, преко Страхиње Стоиљковића у 36. минуту. Ипак, Звезда је на паузи имала сигурније вођство захваљујући поентирањем Марка Јевђића у финишу тог дела меча.

večiti derbi u ragbiju
вечити дерби у рагбију / Извор: Фото: Рагби 13 Федерација Србије

Наставак је потпуни пад Партизана. Чак пет есеја црвено-бели дали су у последњиј 20 минута меча и тако после четири пораза у вечитим дербијима ове сезоне стигли до прве победе.

Што се тиче осталих мечева 4. кола рагби 13 Супер лиге Србије, убедљиву победу остварили су Дорћол Тигрови. Такође на стадиону СЦ Инге, Дорћолци су били бољи од Радничког и Ниша 62:20 (24:10).

Предвођени са неколико ветерана, Тигрови су држали предност од самог старта меча, док су Нишлије успевале тек само у првом полувремену да држе корак. На крају Дорћол је постигао чак 12 есеја.

Погледајте како изгледа Наталија Гуилтер, фудбалерка из Бразила.