ДЕЛФИНИ ПОТОПИЛИ ФРАНЦУЗЕ: Србија тријумфално завршила припреме за ЕП!

22.08.2022. 13:45
Vaterpolo reprezentacija Srbije, Dejan Savić
Ватерполо репрезентација Србије, Дејан Савић / Извор: МН Press

Све је спремно за Европско првенство...

Припреме за Европско првенство у Сплиту су готове, а ватерполисти Србије пут Хрватске кренуће после победе против Француске 13:7 (5:1, 3:0, 1:3 ,4:3).

"Биљино и моје првенче урадило оно што је немогуће" Драгутин не крије емоције због ћеркиног успеха: "Седим и плачем"

МОЈ РОЂАК ЈЕ ИЗБОДЕН НА СМРТ: Трагедија у дому Тајсона Фјурија

Ватерполисти Србије поражени од Хрватске у Београду, недовољна и четири гола Стојановића

Екипа Дејана Савића тријумфално је завршила припреме, пошто је у трећем колу турнира „Србија 2022“ била боља од Француза, а претходно је одиграла нерешено са Италијом (9:9) и изгубила од Хрватске (12:9).

Делфини су одлично почели дуел са Французима, за осам минута спаковали им пет голова, док је сјајни Лазар Добожанов ривалу дозволио само једном да га савлада.

Мрежа Србије остала је нетакнута у другој деоници, напад је опет био на висини задатка и већ после 16 минута игре видело се да је Србије близу победе (8:1).

Променом голмана у српском тиму, променила се и игра. За разлику од Добожанова, Димитрију Ристићевићу није био дан.Тресла се мрежа Србије три пута у овом делу игру, а пао је и ритам у нападу па су „триколори“ добили ову деоници.

Поновио је Савћев тим игру из првог полувремена у одлучујућој деонци и на крају уписао тријум од шест голова разлике.

Најефикаснији у победничком тиму био је Марко Радуловић са три гола, док су по два постигли Радомир Драшовић, Сава Ранђеловић, Страхиња Рашович и Марко Стојановић.

Савић сада треба да одреди састав који ће играти у  Сплиту од 29. августа до 10. септембра, који ће покушати да поправи резултат са претходног ЕП, када је освојено пето место.

Селектор Савић је на великим мукама, са повредама кубуре Никола Јакшић, Ђорђе Лазић и Душан Мандић, који су прескочили ове контролне утакмице, а у тиму неће бити ни голмана Бранислава Митровић, који је још раније, после СП у договору са тренером завршио репрезенативно лето.

Ватерполисти Србије у Сплиту играју у групи Д са Мађарском, Словенијом и Израелом.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте умеће са лоптом Иване Игњантовић, бивше девојке Звездиног голмана Зорана Поповића