ДРУГА ФАЗА У ДОМЕНУ ТЕОРИЈЕ: Србија убедљиво поражена од Данске

06.11.2022. 22:45
Ženska rukometna reprezentacija Srbije
Женска рукометна репрезентација Србије / Извор: Фото: RSS

Изабранице Уроша Брегара доживеле и други пораз.

Рукометаћшице Србије поражене су у другом колу Европскоог првенства од Данске са 34:21 и сада су последње у Групи Б без бодова после два кола пошто су на старту поражене од Шведске. У последњем колу Србија игра против Словеније и мора да победи, док Словенкама одговара и реми ако Дансак добије Шведску. Ако Шведска савлада Данску, Србији ће бити потребна убедљива победа против Словеније да би стигла до друге фазе.

РУТИНСКИ: Партизан без проблема до трећег кола ЕХФ купа

КЕНИЈЦИ ДОМИНИРАЛИ: Чебет и Локеди тријумфовали у Њујорку

ПОЛА ВЕКА СЕ ЧЕКАЛО: Италијан на италијанском мотору освојио титулу

Изабранице Уроша Брегара нису лоше почеле меч и у првих 10 минута биле су егал са Данском, али се у наставку Днакиње заиграле много боље и већ на полувремену имале предност 18:11. У других пола сата није билпо промене на терену, Данкиње су наставиле са добром игром и константно повећавале предност до коначних 13.

Са по четири гола су у Данској најефикасније биле Хејндал, Јенсен и Транборг, док су у Србији најрасположеније биле Јована Стојиљковић са шест голова, док је четири постигла Анђела Јањушевић.

Погледајте како изгледа Мариа Кортизиа, супруга Пиетроса Сотироуа првотимца Лудогореца