ЕП У РУКОМЕТУ: Србија изабрала ТЕЖИ пут до друге фазе! Пораз на старту од Белорусије!

09.01.2020. 19:49
Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Меч првог кола.

Рукометна репрезентација Србије неславно је стартовала на Европском првенству које се одржава у Аустрији. Орлови су у Грацу поражени од Белорусије 30:35 (15:16), у првом мечу "А" групе.

ДАКАР РЕЛИ: Саинцова друга победа, Сагмајстер и даље у трци

ПЕРУНИЧИЋ ОДРЕДИО ТИМ ЗА БЕЛОРУСИЈУ: Наступиће ТРИ дебитанта, али не и Колаковић

ЧЕРВАР ОПТИМИСТА: Желимо да пренесемо бодове у Беч

Српски рукометаши ниједног тренутка нису били у вођству. Белоруси су од старта наметнули свој ритам и у појединим тренуцима имали предност од четири гола (10:6 и 11:7). Успео је Перуничићев тим да се врати и изједначи на 13:13, али су ипак рукометаши Белорусије на велики одмор отишли са голом вишка (16:15).

Почетком другог полувремена Србија је стигла до новог егала (18:18), да би ривал са три експресна гола поново стекао три разлике (21:18). Када су средином другог дела Белоруси стекли  5 (25:20), а у 50. минуту максималних 7 (30:23), било је јасно да ће Орлови претрпети први неуспех на шампионату. Најефикаснији у редовима Србије био је Радивојевић са шест погодака.

Наредни меч на Европском првенству, српски рукометаши играју у суботу (18:15), а противник је Црна Гора, која се у првој утакмици састаје са Хрватском.

СРБИЈА - БЕЛОРУСИЈА 30:35 (15:16)

ДВОРАНА: у Грацу.

СУДИЈЕ: Дуарте Сантос, Рикардо Фонсека.

СРБИЈА: Мошић, Вујић 4, Сретеновић 5, Црноглавац 2, Ђукић 1, Пешић, Радивојевић 6, Н. Илић 2, Пушица 2, В. Илић 2, Николић, Кукић 1, Зеленовић 4, Марсенић 1, Цупара (2 одбране), Иванишевић (4 одбране).

БЕЛОРУСИЈА: Матскевич, Брука, Кулеш 5, Шилович 5, Пухоски 3, Салдаценка (10 одбрана), Никуленкау 4, Шумак, Јуринок 3, Баранау 2, Лукјанчук 1, Падшивалау, Каралек 9, Ваилупау 2, Бокан 1, Гајдученко.

Погледајте како изгледа холандска фудбалерка Анук Хугендајк.