ВУЕЛТА, 11. ЕТАПА: Ерада убрзао при крају и однео прво место

06.09.2023. 19:18
Hesus Erada
Хесус Ерада / Извор: Профимедиа

Узбудљиво је било.

Хесус Ерада, бициклиста који наступа за тим Кофидис, победио је на брдској 11. етапи Вуелте. Он је пут дуг 165 километара од Лерме до Ла Лагуне Негре прошао за 3:29:17 сати. Друго место припало је бициклисти Франсез де Жуа Роману Грегоару, док је трећепласирани био возач Лотоа Андреас Крон.

УСКОРО ПОСТАЈЕ ОЛИМПИЈСКИ СПОРТ: Кадети Србије су европски вицешампиони у флег фудбалу

ЛОШЕ ВЕСТИ ИЗ БЕОГРАДА: Србија остала без два полуфинала! Сада су и ОИ далеко

Раднички домаћин квалификационог турнира за Лигу шампиона, Јанковић верује у Крагујевчане

Ерада је тријумфовао захваљујући изузетном темпу у самом финишу , када је на последњем успону направио кључну предност у односу на осталих 25 бициклиста у водећој групи. Шпанац је на тај начин остао у поседу тачкасте мајице.

Грегоар је имао заостатак од три секунде за победником, док је Крон пет секунди после лидера прешао линију циља. Четврто место заузео је возач Изипоста Џонатан Каиседо, а међу најбољих пет нашао се Велшанин који наступа за Инеос Герејнт Томас.

Бранилац титуле бициклиста Квик-Степа Ремко Евенепул 11. етапу завршио је на 28. месту. Белгијанцу је мало фалило да дође до вођства у генералном пласману – сада заузима треће место са заостатком од 1:09 минута у односу на лидера Сепа Куса који наступа за Јумбо-Висму – Американац је у етапном поретку заузео 30. позицију.

Друго место припада у поретку возачу УАЕ Марку Солеру, који има заостатак од 26 секунди за водећим. Четврти је Словенац Примож Роглич са заостатком од 1:36 минута.

Наредна етапа на програму је у четвртак – равничарска деоница од Олвеге до Сарагосе дуга је 151 километар.