ФОРМУЛА 1: Фетел НАЈБРЖИ у Бахреину! (ФОТО)

16.04.2017. 21:19
Formula 1
Формула 1 / Извор: Профимедиа

Возач Ферарија отворио шампањац.

Возач Ферарија Себастијан Фетел победио је данас у трци Формуле 1 за Велику награду Бахреина. То је 44. победа у каријери за четвороструког светског шампиона, а његова трећа у Бахреину. Фетел је остварио другу победу у шампионату и преузео прво место у генералном пласману. Он је трку завршио за сат, 33 минута, 53 секунде и 373.

Друго место заузео је возач Мерцедеса Луис Хамилтон са заостатком од 6,660 секунди, а трећи је био његов клупски колега Валтери Ботас, који је први пут у каријери почео трку са пол позиције. Ботас је кроз циљ прошао са заостатком од 20,397 секунди.

У БАХРЕИНУ СЕ НА ВАСКРС ОРИЛО БОЖЕ ПРАВДЕ! Величанствен УСПЕХ Душана Борковића (ВИДЕО)

РЕКОРДЕРКА: Српкиња је на Београдском маратону НАЈАВИЛА следеће ДОСТИГНУЋЕ (ФОТО)

Sebastijan Fetel
Себастијан Фетел / Извор: Профимедиа

Возач Ферарија Кими Раиконен заузео је четврто место, а пети је био Данијел Рикардо из Ред Була. Бодове су још освојили возач Вилијамса Фелипе Маса, Серхио Перес из Форс Индије, возач Хаса Роман Грожан, Нико Хулкенберг из Реноа и Естебан Окон из Форс Индије.

НЕМА СУМЊЕ, БИО ЈЕ НАЈБОЉИ: Фетел УБЕДЉИВ на два тренинга

Ботас је први пут у каријери кренуо са пол позиције, добро је стартовао и сачувао прво место, пошто је добро затворио Хамилтона. Добро је кренуо и Фетел и претекао Хамилтона на другом месту, док се Верстапен са шестог пробио на четврто. Раиконен је пао на седмо место пошто га је добро обишао Маса. Због проблема са болидом није ни стартовао возач Мекларена Стофел Вандорн.

Фетел је од почетка притискао Ботаса, који је чувао углавном око пола секунде предности, а одмах иза њих био је Хамилтон. Раиконен је у 8. кругу обишао Масу за шесто место. У 11. кругу Фетел је први отишао у бокс на замену гума и на стазу се вратио као 12. После њега на замену гума је отишао и Верстапен, коме су по изласку из бокса отказале кочнице, наставио је право и ударио је у заштитни зид. Он је неповређен изашао из болида али је био љут због квара и неколико пута је шутнуо у зид.

МЕЈВЕДЕРЕВО БЛАГО: Има колекцију пуну драгуља, а једног је решио да се одрекне (ВИДЕО ФОТО)

У 13. кругу сударили су се Ленс Строл и Карлос Саинц, због чега је изашло безбедносно возило на стазу. Ботас је отишао у бокс, а одмах за њим и Хамилтон, који је морао да сачека иза клупског колеге и ту је изгубио време. Фетел је за то време водио, а иза њега возили су Ботас, Рикардо и Хамилтон. Када је "сејфти кар" изашао са стазе Хамилтон је претекао Рикарда, кога су после тога обишли Маса и Раиконен.

Фетел је успео да се одбрани од Ботаса и стекао 1,2 секунде предности, а у тим тренуцима добро је возио и Перес и попео се на осмо место, иако је кренуо са 18. позиције.

ВЕЛИКИ УСПЕХ: Друго место за Павловића у Аустралији

Судије трке казниле су Хамилтона са пет секунди због успоравања Рикарда у боксу. У 27. кругу Ботас је пропустио Хамилтона на друго место како би Британац покушао да надокнади заостатак од шест секунди и сустигне Фетела а затим и да покуша да направи што већу предност због казне коју је зарадио. Ботас је у 31. кругу отишао у бокс и на стазу се вратио као седми. Фетел је у 33. кругу отишао на замену гума и вратио се као трећи на стазу иза Хамилтона и Раиконена. Фетел је имао несто више 15 секунди заостатка за Хамилтоном, који је до тада само једном ишао у бокс.

ФОРМУЛА 1: Хамилтон кинески цар

Четвороструки светски првак Фетел је у 36. кругу обишао клупског колегу Раиконена и нашао се иза Хамилтона, а у наредном кругу Ботас је обишао Рикарда за четврту позицију. После одласка Раиконена у бокс Ботас је био трећи иза Хамилтона и Фетела, који је из круга у круг смањивао заостатак за Хамилтоном.