ХОКЕЈАШКИ ТУРНИР: Канађани ГОЛЕАДОМ до ОЛИМПИЈСКЕ бронзе

24.02.2018. 16:13
Hokejaška reprezentacija Kanade
Хокејашка репрезентација Канаде / Извор: Реутерс

Прштало на све стране.

Голеада у мечу за бронзу на хокајшком турниру Олимпијских игара у Пјонгчангу. Репрезентација Канаде освојила је бронзану медаљу пошто је у веома занимљивом мечу за треће место савладала Чешку 6:4. Канађани су тако после два везана олимпијска злата освојили бронзу, али је медаља огроман успех јер за селекцију из Северне Америке нису играли играчи из НХЛ лиге.

ТЕРЗИЋ ОТКРИО: Кинези ПОНУДИЛИ Боаћију плату од које се добија ВРТОГЛАВИЦА! А Звезди ПРИПАДА...

МОЋНА ПОРУКА, НАВИЈАЧИ ОДМАХ РЕАГОВАЛИ: Бура на Инстаграму после Ожеговићеве слике

ЕВРОЛИГА ЈУНИОРИ: Партизан у финалу! Чека се Звезда (ФОТО)

Меч за треће место одигран је практично без одбрана. У првих 20 минута највише акције стало је у само 30 секунди. Прво је Ебет искористио ситуацију са играчем више и довео Канаду у вођство на истеку деветог минута. Само 16 секунди касније Мартин Ружицка на асистенцију Романа Червенке изједначује. Радост Кнедлички још краће је трајала него претходно Канађана, пошто је Кели већ после 15 секунди вратио вођство екипи која је на последња два олимпијска турнира освајала злато. До краја прве трећине Рој је повисио на 3:1 и тада се већ наговештавало да би Канада могла да настави низ освајања медаља на ЗОИ.

СРЕБРО И БРОНЗА! Аруновић и Величковић донеле НОВЕ МЕДАЉЕ Србији

У другом периоду није било голова, али је у последњој трећини виђен прави "ватромет". Постигнуто је чак шест голова, по три на обе стране. Прво је Ебет повисио на 4:1, али је као и првој трећини одмах уследио одговор. Јан Ковар је само 46 секунди касније смањио на 4:2. Ипак, све је решено после голова Келија и Волског, када је Канада отишла на 6:2. До краја меча Червенка је са два гола унео благу неизвесност, али се у последња два минута није мењао резултат и Канађани су на крају стигли до медаље.