БРАВО, ШАМПИОНКО: Ивана Вулета освојила Дијамантску лигу

08.09.2022. 22:05
Ivana Vuleta
Ивана Вулета / Извор: Профимедиа

Велики успех.

Најбоља српска атлетичарка Ивана Вулета освојила је Дијамантску лигу, пошто је вечерас тријумфовала на завршном митингу у Цириху.

ЗАМЕНА МОТОРА ЋЕ ГА КОШТАТИ: Хамилтон у Монци стартује са последње позиције

ХВАЛА БОГУ ДА СЕ АГОНИЈА ЗАВРШИЛА: Савић искрен после дебакла у Сплиту

КАНОНАДА ЗА КРАЈ: Србија декласирала Румунију и освојила девето место на Европском првенству

Вулета је победила пошто је прескочила 6.97 метара у првој серији. Она је потом у другој серији скочила 6.49 метара, а у трећој 6.76 метара. Наша атлетичарка је преступила у четвртој и петој серији, а у последњој серији је остварила скок од 6.62 метра.

Друго место освојила је Швеђанка Кади Сања са прескочених 6.55 метара. Трећа је била Американка Канеша Буркс (6.54 метара).

Вулета је ове године освојила златну медаљу на Светском дворанском првенству у Београду, као и злато на недавном Европском шампионату на отвореном у Берлину.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте тројку Богдановића са "друге планете"