САН О ЗЛАТУ ЖИВИ: Ивана Вулета се пласирала на Олимпијске игре!

Најбоља српска атлетичарка Ивана Вулета је скоком од 6,85 обезбедила олимпијску визу за Париз 2024.

СЈАЈНА ВЕСТ ПРЕД ВЕЛИКИ ДОГАЂАЈ: Организатори UFC-a могу да одахну после мерења

ОГЛАСИО СЕ НОВИ КОШАРКАШ ЦРВЕНЕ ЗВЕЗДЕ: Највећи трансфер у досадашњем делу лета, а и ОН је имао шта да каже

НОСИЋЕ ЦРВЕНО-БЕЛИ ДРЕС: Потписао РЕПРЕЗЕНТАТИВАЦ!

Она је наша прва представница у том спорту која је обезбедила место на Играма, што ће бити њено пето олимпијско искуство. У Рију 2016. она је освојила бронзу, а учествовала је и у Пекингу, Лондону и Токију.

Вулета је на такмичењу Дијамантске лиге у Монаку заузела треће место, јер су боље од ње скакале Италијанка Лариса Јапикино (6,95) и Американка Рара Дејвис-Вудхал (6,88). Погледајте коначан распоред скакачица и Иванин резултат, који се поклопио са олимпијском нормом (6,86), док је код мушкараца норма постављена на 8,27.

На прошлим Олимпијским играма, Ивана је у квалификацијама скочила спектакуларних седам метара, што је био резултат којим би освојила и злато у финалу. Међутим, у борби за медаљу она је скочила "само" 6,91 и није успела да избори одличје, јер је заузела четврто место. У Паризу ће следеће године имати нову шансу.