КРАЈ ЈЕДНЕ ЕРЕ: Јусеин Болт је ИСТРЧАО последњу трку и освојио МЕДАЉУ (ГАЛЕРИЈА)

05.08.2017. 22:52
Jusein Bolt
Јусеин Болт / Извор: Реутерс

Светски шампионат одржава се у Лондону.

Јусеин Болт (30) се опростио од атлетике, барем када је реч о тркама (у појединачној конкуренцији) на 100 метара. Спринтер са Јамајке је трчао на Светском првенству у Лондону, али није победио. Био је трећи, док је златну медаљу освојио Американац Џастин Гетлин (9,92 секунди). Сребрну медаљу је освојио други Американац Кристијан Колман (9,94), а Болтово време било је 9,95

Испоставило се да га је првог места коштао лош старт, па касније никако није могао да сустигне ривале.

Нејмар ће ЗАУВЕК памтити једног ЗВЕЗДАША (ФОТО)

ПРИЧАЈ СРПСКИ ДА ТЕ ЦЕО СВЕТ РАЗУМЕ: Швајни се новинарима у Чикагу обратио на српском (ВИДЕО)

Болт је још раније је најавио да би Светско првенство у Лондону лако могло бити његово последње такмицење у каријери, а после 11 златних медаља, каријеру је завршио са бронзаном медаљом. После трке на Олимпијском стадиону у Лондону, виђена је сцена која ће дуго памтити. Освајачу бројних одличја поклонио се Гетлин, док је публика са препуних трибина скандирала "Јусеин, Јусеин, Јусеин...".

У недељу ће трчати и штафету 4x100 метара, и на тај начин се дефинитивно опростити од активног бављења атлетиком.

НЕЗАПАМЋЕНА СКАНДАЛЧИНА! Вишеструки првак Европе ЈАВНО честитао Хрватима Олују?! (ФОТО)