Куп Србије: Ватерполисти НБГД, Звезде и Радничког на завршном турниру

11.11.2023. 21:08
VK Novi Beograd - VK Pro Reko
ВК Нови Београд - ВК Про Реко / Извор: МН Press

Последњи учесник победник дуела Партизан - Војводина.

Ватерполисти Новог Београда изборили су пласман на финални турнир Купа Србије, пошто су вечерас у четвртфиналу као гости победили Шабац 10:8 (1:4, 2:0, 3:2, 4:2).

ГЛАВНИ СУ ФАВОРИТИ ДА ЗАМЕНЕ ИЗРАЕЛ: Хрватска домаћин Европског првенства у ватерполу?vaterpolo reprezentacija Hrvatske

"Обојица смо дебили! У школи смо имали просек 2,5" Изненађујућа изјава Кроате о Васи Бакочевићу (ВИДЕО)Vaso Bakočević

БРАВО: Српска боксерка Нина Радовановић освојила професионалну WBC титулуNina Radovanović

БРАВО: Српска боксерка Нина Радовановић освојила професионалну WBC титулу

Екипа Шапца је много боље почела меч. Домаћи су већ у првој четвртини стекли три гола предности. Ипак, Новобеограђани су заиграли много боље и агресивније у наставку, а голом капитена Филипа Филиповића у финишу треће четвртине Нови Београд је први пут дошао до вођства (6:5).

Шапчани су одолевали све до половине последње деонице, а изабраници тренера Живка Гоцића су фуриозно одиграли финиш меча. Алваро Гранадос је у размаку од само тридесетак секунди два пута погађао мрежу чиме је и дефинитвно осигурао тријумф Новог Београда.

Осим шпанског репрезентативца са по два поготка у победничком табору истакли су се Никола Јакшић и Милош Ћук.

Осим Новог Београда на Фајнал-фор Купа Србије пласирала се Црвена звезда, која је била боља од Пролетера са 20:7, као и Раднички из Крагујевца, који је у четвртфиналу савладао Валис 14:11.

Последњи учесник завршног турнира биће познат у недељу када се састају Партизан и Војводина.