КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Крагујевчани корак до ЕЛИТЕ!

12.11.2020. 18:59
VK Radnički
ВК Раднички / Извор: МН Press

Сјајни резултати.

Ватерполисти Радничког незадрживо грабе ка пласману у Лигу Шампиона. Крагујевчани су после победе над руским Синтезом, и у наредна два меча задржали лидерску позицију на табели Б1 групе.

КОРАК БЛИЖЕ ЛИГИ ШАМПИОНА: Раднички после преокрета потопио Русе

ТУГА КОД ЦРНО-БЕЛИХ: Преминуо бивши министар и председник ВК Партизан

Посета министра Удовичића Републици Српској

Историјска утакмица! Хоће ли Србија после 20 година на Европско првенство? Сазнаћемо вечерас (20.45) на Маракани, где гостује Шкотска у финалу баража за пласман на ЕУРО. Квота на Орлове је 1,77, икс је 3,45, а двојка 5,00Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Србија - Шкотска.

Српски представник је најпре ремизирао са француским Лилом 7:7 (1:3, 3:0, 0:2, 3:2), да би нешто касније савладао шпанску Терасу резултатом 13:8 (7:3, 4:1, 0:2, 2:2).

Одличном игром у прве две четвртине Раднички је испунио план и победом против Терасе остао у игри за прво место у групи. О томе ће одлучивати сусрет у суботу са домаћим ОСЦ.

Против Шпанаца су Крагујевчани 16 минута доминирали, постигли 11 голова и већ тада решили питање победника. У другом полувремену Са четири узастопна гола је Тераса припретила, али су Рашовић и Станојевић у последњих 70 секунди решили све дилеме.

Сада је Раднички корак од пласмана у елиту, планове може да им поправи само ОСЦ Будимпешта, која је одиграла један меч, па би међусобни дуел који је на програму у суботу (19).

РАДНИЧКИ – ТЕРАСА  13:8 (7:3, 4:1, 0:2, 2:2)

Судије: Александреску (Румунија), Тиоцо (Хрватска).

Играч више: Раднички 13 (5), Тераса 9 (2).

Петерци: Раднички 3 (2).

РАДНИЧКИ: Добожанов, Рашовић 3, Станојевић 4 , Јанковић, Тохољ, Круг, Укропина 2, Бранковић 1, Пљеванчић 1, Миличић, Лукић 1, Радуловић 1, Тодоровски.

ТЕРАСА: Мотош Мартин, Лопез, Кампос, Тевар 1, Гемар 3, Ернандез 1, Макаро, Ексарчи, Сантјаго, Калеро 3, Мартинез, Унос, Сантос.