ЛИГА ШАМПИОНА: Златни олимпијци ПОТОПИЛИ првака Србије! Други пут за 10 дана Нови Београд добио Раднички

26.10.2021. 21:06
VK Novi Beograd
ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Серија одлучила победника.

За само 10 дана два спектакла приредили су ватерполисти Новог Београда и Радничког из Крагујевца. И оба пута је актуелни првак Србије потопљен на базену "11. април".

Најпре у националном првенству (18:14), а потом и вечерас у дербију првог кола Лиге шампиона у коме су изабраници Владимиа Вујасиновића поново били бољи од Крагујевчана резултатом 16:10 (по четвртинама 3:3, 5:4, 4:0, 4:3).

МЕРИДИАН ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА ПЛАНЕТИ: Сосиједад 2.50, Венеција 2.20, Алавес 2.40

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО У БОКСУ: Победа за Србију! Фјодоров бољи од Немца

ИСПУНИЛА ЖЕЉУ: Репрезентативка Србије први пут у Италији

Јунаци новог тријумфа "дрим тима" Новобеограђана били су златни олимпијци Страхиња Рашовић и Никола Јакшић, који су потопили ватерполисте Радничког на истом месту где ће се одржати Фајнал-ејт овосезонске Лиге шампиона.

Нема сумње да је прво полувреме обележио Рашовић, који је одиграо симултанку против клуба коме је у прошлој сезони донео шампионску титулу у Србији.

Страхиња је блиставим партијама против дојучерашњих саиграча, потврдио ко је тренутно најбољи тим на овим просторима, практично их победивши сам у прве две међусобне утакмице.

Подсетимо, Рашовић је у Суперлиги Србије постигао 17 голова, у Лиги шампиона је стартовао са четири гола. Оно што је Страхиња за Крагујевчане био у првом, то је Никола Јакшић био у другом полувремену, рафалном паљбом нанизао је пет голова и био још један јунак у редовима Новобеограђана.

Рововска борба водила се у базену током првог полувремена. Ривали су се смењивали у вођству, да би домаћин серијом 5:0 практично решио све дилеме у трећем и почетком последњег квартала.

Пуних десет минута Крагујевчани су били без гола, удавио их је дрим-тим у базену и већ почетком последњих осам минута решио питање победника.

Оно што Владимира Вујадиновића посебно радује јесте повратак Виктора Рашовића и Драшка Гогова у базен. На махове су Рашовић и прошлогодишњи најбољи стрелац Новог Београда показивали чиме располажу и какав ће значај у наставку сезоне остварити на игру тренутно најбоље екипе у Србији.

Погледајте како изгледа Наталија Вајдова, ћерка Марјана Вајде.