МОТО ГП: Оливеира славио на Тајланду, Бањаја смањио запостатак за актуелним шампионом

02.10.2022. 13:49
Migel Oliveira
Мигел Оливеира / Извор: Профимедиа

Фабио Квартараро има само два бода више од Италијана.

Возач КТМ-а Мигел Оливеира победник је данашње трке Мото ГП шампионата за Велику награду Тајланда. Португалски мотоциклиста је трку у Бурираму, која је каснила скоро сат времена због кише, завршио за 41 минут, 44,503 секунде.

СЛЕДИ ДРУГА ФАЗА: Ево са којим селекцијама се састаје Србија на Светском првенству

МИНИСТАР УДОВИЧИЋ СА ДЕЦОМ ИЗ ЕВРОПЕ: Београд ће наредних дана бити престоница радости и дружења

БАХ: Спортистима из Русије могла би бити укинута забрана, уз један услов

Друго место је заузео возач Дукатија Џек Милер (0,730 секунди заостатка), а на победнички подијум се попео и његов тимски колега Франческо Бањаја (1,968 секунди заостатка), док јеактуелни светски првак возач Јамахе Фабио Квартараро трку је завршио на 17. месту.

У генералном пласману три трке пре краја је сада завладала потпуна неизвеснот  пошто Квартараро има 219 бодова, свега два бода више од другопласираног Бањаје, док је трећи Алеш Еспаргаро из Априлије са 199 бодова. Шампионат се наставља 16. октобра трком за Велику награду Аустралије.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте заводљиви плес смерне српске тенисерке Нине Стојановић