МОТО ГП: Па, ОН нема МИЛОСТИ, Марк Маркес ПОЧИСТИО конкуренцију и у Аустралији (ВИДЕО)

27.10.2019. 08:58
Mark Markez
Марк Маркез / Извор: Реутерс

Пета победа у низу, зас новог-старог шампиона.

Возач Репсол Хонде, Марк Маркес славио је на Великој награди Аустралије, 17. трци овогодишњег Мото ГП шампионата. Шпанац је на стази „Филип Ајланд“ уписао пету победу заредом, 11. ове сезоне, а 81. у каријери, претекавши Маверика Вињалеса на Јамахи на почетку последњег круга. Вињалес, међутим, није био најближи Маркесу на крају, пошто је направио велику грешку неколико кривина пошто је изгубио вођство.

ВН МЕКСИКА: Холанђанину пол-позиција! Страшан УДЕС Ботаса!

САДА ЈЕ И ЗВАНИЧНО: Србија иде на Европско првенство!

СРБИ ЈУРЕ ЕВРО ТРОН У АМЕРИЧКОМ ФУДБАЛУ: Селектор ПОЗИВА публику да им помогне у недељу

Тако је као другопласирани кроз циљ прошао Кал Крачлоу на Хонди екипе ЛЦР, док је треће место заузео домаћи возач Џек Милер, који брани боје Прамак Дукатија.

Поред Маркесовог тријумфа, Вињалесове грешке и сјајних дуела, трку је обележио и инцидент на самом старту у којем су учествовали возач Дукатија Данило Петручи и Фабио Квартараро из Петронас Јамахе. Италијан је бачен са мотора, док је Квартараро направио грешку, па су обојица завршили поред стазе, срећом, без великих последица.

Маркес је титулу обезбедио још у Тајланду, а две трке пре краја сезоне има 375 бодова, 135 више од Довициоза, док је Ринс преузео треће место и сада има 183.

Наредна трка Мото ГП шампионата вози се већ наредног викенда за Велику награду Малезије на стази „Сепанг“.