МОТО ГП: Португалац испред двојца из Француске

Србија Данас/Тањуг
Moto GP
Мото ГП / Извор: Профимедиа

ВН Индонезије.

Португалски мотоциклиста Мигел Оливеира победио је данас у трци за Велику награду Индонезије, другој ове сезоне у Мото ГП шампионату, а првој у овој земљи после 25 година.

УДАР ГРОМА НА СТАЗИ: Гледаоци шокирани оним што су видели у УЖИВО ПРЕНОСУ (ВИДЕО)

СВЕТСКО ПРВЕНСТВО БЕЗ РУСА И БЕЛОРУСА: Ево које селекције ће да их замене

МАРКЕС НЕЋЕ ВОЗИТИ У ИНДОНЕЗИЈИ: Погледајте ужасан пад Шпанца (УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО)

Он је после сат времена кашњења због јаке кише славио испред двојице Француза, актуелног шампиона Фабија Квартарара и Жоана Зарка.

Због потреса мозга који је задобио на загревању трку је пропустио Марк Маркез.

Португалцу је ово четврта победа у краљевској класи, а 16. у каријери.

У генералном пласману води победник прве трке у Катару Италијан Енеа Бастијанини, који је завршио на 11. месту и сада има 30 бодова, испред Јужноафриканца Бреда Биндера (28) и Фабија Квартарара (27).