ОВО НИКАД НИСТЕ ВИДЕЛИ: Швеђани прекопирали Србију, нестваран гол Француза трасирао пут ка финалу (ВИДЕО)

26.01.2024. 19:53
Rukometna reprezentacija Francuske, Rukometna reprezentacija Švedske
Рукометна репрезентација Француске, Рукометна репрезентација Шведске / Извор: Профимедиа

У последњој секунди до продужетака.

Рукометаши Француске пласирали су се у финале Европског првенства пошто су после драме и продужетака савладали актуелног првака Европе Шведску са 34:30 (17:11, 10:16), те  ћемо добити новог владара "Старог континета".

СКАНДАЛ ДРМА АМЕРИКУ: Винс Мекмен оптужен за полно узнемиравањеVins Mekmen

СКАНДАЛ ДРМА АМЕРИКУ: Винс Мекмен оптужен за полно узнемиравање

ТЕШКО ДО СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА: Након краха на шампионату Европе, Србија сазнала потенцијалне ривале у баражуRukometna reprezentacija Srbije

У првом полувремену доминирала је Француска. Сјајни бекови олимпијског шампиона лако су проналазили пут до гола Шведске, а поготком десног крила Јаника Лена Французи су у 25. минуту повели са великих 13:6.

Ипак, није се предала Шведска. Актуелни шампион Европе заиграо је драстично боље у наставку. Разбранио се искусни голман Андреас Паличка, док је у нападу блистао бек Феликс Клар.

Имали су Швеђани два гола предности у последњем минуту, али су прокоцкали то, баш као Србија против Исланда у првом колу.

Француски рукометаш Елоим Пранди постигао је невероватан гол у полуфиналу Европског првенства.

Он је при резултату 27:26 (истекло време меча) за Шведску имао прилику да донесе продужетке свом тиму и то је успео на нестваран начин.

Морао је из места да изведе "прекид", на постављени блок играча скандинавске селекције. Погодио је овај пројектил за поптуни шок у дворани у Келну.

Уследио је продужетак у ком су Французи самлели разочаране Швеђане, те су триколори тако у финалу.

У њему ће играти против бољег из дуела Немачке и Данске.