ПАТА КАРТА: Реми Новог Београда са Југом у Лиги шампиона

14.12.2022. 22:06
VK Novi Beograd
ВК Нови Београд / Извор: МН Press

Дубровчани однели бод.

Ватерполисти Новог Београда одиграли су вечерас нерешено 12:12 (4:5, 3:1, 3:2, 2:4) са екипом дубровачког Југа у трећем колу Б групе Лиге шампиона.

БЕЗ ШАНСИ: Раднички УБЕДЉИВО поражен на гостовању континенталном шампиону

ХРАБРА ВОЈВОДИНА ПОРАЖЕНА: Одлична игра Бошканових изабраника није била довољна

НИШТА ОД ФИНАЛА: Ања Цревар СОЛИДНО испливала омиљену деоницу на Светском првенству

Најефикаснији у Новом Београду били су Никола Јакшић и Радомир Драшовић са по три гола, док су код гостију по два гола постигли Лорен Фатовић, Маро Јоковић, Матиас Биљака, Горан Груревић и Марко Зувела. Нови Београд је у горњем делу табеле са седам бодова, док је Југ четврти са четири.

Нови Београд ће у наредном колу дочекати Брешу, док ће Југ гостовати Ференцварошу. У изузетно узбудљивој и квалитетној утакмици пуној преокрета нерешен исход можда је и најправеднији иако су обе екипе имале шансе да упишу тријумф. Почетак меча био је у знаку домаћих који су стекли два гола предности (4:2).

Ипак, Југ је успео да повеже редове и да са три узастопна гола до краја прве четвртине дође до вођства. Међутим, поново је уследио период знатно боље игре Новобеограђана, који су половином треће деонице стекли чак четири гола предности (10:6). Жестока борба водила се у тим моментима на обе стране базена.

Гости из Хрватске су стрпљиво топили предност актуелног српског и регионалног шампиона. Екипа тренера Живка Гоцића на три и по минута пре краја имала је два играча више, прилику да стекне три гола предности и чини се створи недостижну предност. Међутим, домаћи тим није успео да реализује бројчану предност у базену.

Указану шансу, Југ је искористио на прави начин, не само да стигне до изједначења већ и да голом Матиаса Биљаке 53 секунде пре краја направи прекорет (12:11). Јакшић је узвратио већ у наредном нападу, али ту није био крај драми.

Маро Јоковић је у последњем нападу Дубровчана погодио пречку, да би у последњој секунди шансу имао и Нови Београд, али је шут Ангелоса Влахопулоса крањим напором зауставио голман Тони Попадић.