ПОБЕЂЕНА ХОЛАНДИЈА: Србија 11. на Светском првенству

23.01.2023. 19:59
Rukometna reprezentacija Srbije
Рукометна репрезентација Србије / Извор: Профимедиа

Орлови нису изборили квалификације за Олимпијске игре.

Рукометна репрезентација Србије савладала је у последњем колу друге фазе Светског првенства репрезентацију Холандије са 32:30 (15:17) и овим тријумфом освојила треће место у Групи 3 са шест бодова, иза Норвешке и Немачке које су се пласирале у четвртфинале. Србија је заузела 11. место и није успела да избори квалификације за Олимпијске игре пошто Словенија има бољу гол разлику, аи ће последњу прилику имати на Европском првенству у Немачкој следеће године.

НОВИ БЕОГРАД ДЕСЕТКОВАН, АЛИ… Без беле заставе у Будимпешти

БАЊАЈА ИПАК МЕЊА БРОЈ: Светски шампион возиће мотор са бројем један

ЈОШ НИЈЕ ЗА СТАРО ГВОЖЂЕ: Лучић ''морао'' песницама да објасни нешто противничком играчу (ВИДЕО)

Орлови нису најбоље почели меч, Холанђани су били ти који су успели да наметну свој ритам и стекну четири гола предности 7:3. Србија је била принуђена да јури резултат, а додатни проблем за Орлове било је искључење Марсенића у 20. минуту после једног оштријег фаула. Изгледало је да би то могло да представља додатни ударац за већ ослабљену Србију која је играла без повређених Вејина и Николића, али су Орлови предвођени Пешмалбеком успели да стигну до изједначења. Ипак, пар грешака су направили Орлови у завршници и Холнађани су успели да на полувреме оду са предношћу 17:15.

Много су бољи играли Орлови другом полувремену и после 10 минута игре коначно успели да поведу 19:18. У наставку се играло малтене гол за гол, а три и по минута пре краја је коначно Србија успела да поведе са два гола предности 31:29 поготком Милосављевића, а ту предност су Орлови сачували до краја меча. Најбољи у редовима Србије био је Милосављевић са девет голова, док је Пемалбек постигао пет. Холанђане је предводио Бајенс са седам, док је гол мање постигао Смитс.