ПОРАЗ СРБИЈЕ: Судијска грешка и свађа ПРЕЛОМИЛЕ меч

08.07.2023. 08:03
Igor Kolaković
Игор Колаковић / Извор: МН Press

Мале су шансе за одлазак на завршни турнир.

Мушка одбојкашка репрезентација Србије поражена је у Анахајму од селекције Француске са 1:3 (25:20, 23:25, 20:25, 26:28), у трећој утакмици треће седмице Лиге нација.

ГОДИНА ПОВРАТНИКА У MMA: После Џоунса још једна легенда поново у рингу

ТРКА ОКО ФРАНЦУСКЕ: Белгијанац славио у спринту

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО ЗА ЈУНИОРКЕ: Србија положила оружје пред шампионкама

Можда и одлучујући моменат се одгодио пред крај другог сета када је Србија водила са 23:21, а велика судијска грешка када није свирана ношена лопта је тотално пореметила изабранике Игора Колаковића. У једном трену је изгледало да ће Дражен Лубурић да нападне судију. Говорио му је како ништа не зна о одбојци и једноставно није могао да се смири.

И у четвртом сету је пред крај Србија имала солидну предност, али на крају није дошло ни до такозваног тај-брејк сета.

Србија је овим поразом смањила шансе за пласман на завршни турнир Лиге нација. Изабраници Игора Колаковића заузимају 10. место са пет победа и шест пораза и имају 13 бодова.

За пласман на завршни турнир, који се од 19. до 23. јула одржава у Гдањску, Србија у последњем колу мора да победи Бугарску и да се нада поразу Холандије у последњем колу против Словеније, као и поразима Француске од Сједињених Америчких Држава и Немачке.