ПОСЛЕ ОСВОЈЕНОГ СРЕБРА У ЛИСАБОНУ: Бибић БЛИСТАО од среће...

10.12.2019. 16:56
Elzan Bibić
Елзан Бибић / Извор: МН Press

Велики успех.

Репрезентативац Србије у атлетици Елзан Бибић изјавио је да је задовољан освојеним сребром у трци млађих сениора на Европском крос првенству у Лисабону.  Он је рекао и да се нада да ће на следећем шампионату освојити златну медаљу. Млади Новопазарац је на конференцији за новинаре у просторијама Атлетског савеза Србије у Београду рекао да је, иако је био међу најмлађима, био спреман.

ПРЕД БРАТСКИ ОКРШАЈ: Славољуб Ђорђевић ОТКРИО највећи проблем Звезде

Непријатно изненађење дочекало фудбалере Црвене звезде у Атини

ЛАВКО И НИКОЛИЋ ПРЕД ДАНСКУ: Да се боримо и победимо

- Имао сам велику конкуренцију и стаза је била тешка. Сваки крос трчим у свом стилу и трудим се да од самог старта кренем у јаком ритму. Задовољан сам оствареним успехом, ово је круна моје сезоне. Прошлу сам затворио бронзом, ову сребром, надам се следећу годину златном- рекао је Бибић.

Он је додао да тек очекује квалитетне резултате и да се нада да ће изборити наступе на дворанском првенству света у Кини и Олимпијским играма у Токију. Тренер Рифат Зилкић је истакао да су припреме за Првенство европе у кросу биле изузетно дуге и да је Бибић на такмичење отишао са амбицијом да освоји медаљу, иако је неколико атлетичара имало боље резултате од њега.

- Оно што је најбитније, у суровој бици са француским такмичарем (Жими Гресје), који је био двоструки првак Европе и претио Бибићу, Елзан му је пружио снажан отпор и ова сребрна медаља је за мене као златна. Ово је путоказ да смо на добром путу- казао је Зилкић.

Председник ASS Веселин Јевросимовић честитао је Бибићу на освојеној медаљи која је, како је навео, изванредан резутат за атлетику у Србији.

- Ово је наша седма медаља са пет европских првенстава у 2019. години. Изузетан крај још једне успешне атлетске сезоне- изјавио је Јевросимовић.

Двадесетогодишњи Новопазарац је до титуле вицешампиона Европе дошао претрчавши стазу од 8.225 метара за 24 минута и 25 секунди.

Злато је освојио осам секунди бржи Француз Жими Гресје, док је Абдесамед Оукелфен из Шпаније освојио бронзу и за Бибићем је закаснио девет секунди.

Погледајте како изгледа наша ТВ водитељка Нина Сеничар, бивша девојка фудбалера Марка Боријела.