Проглашен најбољи боксер на појединачном првенству Србије

Србија Данас/Тањуг
Džejlan Toskić
Џејлан Тоскић / Извор: МН Press

Пехар је уручио легендарни Мирко Пузовић.

Члан Боксерског клуба Нови Пазар Џејлан Тоскић проглашен је за најбољег боксера на појединачном првенству Србије, пошто је у финалу у велтер категорији (66 кг) савладао Сејдија Назифа из Сомбора 5:0, саопштио је данас BSS.

UFC: Британац одбранио трон! Амеру није помогла ни подршка Доналда Трампа (ВИДЕО) Lion Edvards, Kolbi Kovington

ЛУДНИЦА У САРАЈЕВУ: Фабјан нокаутирао СпаховићаMiran Fabjan

ЛУДНИЦА У САРАЈЕВУ: Фабјан нокаутирао Спаховића

ПОСЛЕ ДЕСЕТОГОДИШЊЕ ВЕЗЕ ИВАНА ЈЕ УПОЗНАЛА МАРКА: Ево ко је ускоро БИВШИ муж најбоље српске атлетичаркеIvana Vuleta i Marko Vuleta

Тоскићу је пехар уручио легендарни српски боксер Мирко Пузовић.

Појединачно првенство Србије у боксу за омладинце и сениоре (жене и мушкарци) одржано је у хали Догуш у Новом Пазару. На првенству је учествовао 121 такмичар (88 мушкараца и 33 жене) из 45 клубова.

Домаћини шампионата Србије у појединачној категорији били су Боксерски савез Србије, БК Нови Пазар и Град Нови Пазар.

За најбољи и најборбенији пар код мушкараца проглашени су Златко Турковић (БК НБГ Блокови) и Ахмед Маврић (БК Нови Пазар), који су одмерили снаге у финалу у полутешкој категорији (до 80 кг). Пехаре су им уручили Фазлија Шаћировић и Бебица Жупљанин.

За најбољег техничара проглашен је члан Гоше Момчило Јањић, који је у полувелтер категорији (до 63.5 кг) савладао Николу Лазаревића из Наисуса одлуком судија 5:0.

У конкуренцији боксерки ленту најбоље на Првенству Србије понела је репрезентативка Србије Сара Ћирковић (БК Обилић), која је у бантам категорији (до 54 кг) савладала Кристину Марковић (БК Деспот) прекидом у првој рунди. Сари Ћирковић је пехар уручио Идриз Хрњак.

Најборбенији пар чине Александра Рапајић (БК Петровград) и Николина Гајић (БК НБГ Блокови) у средњој категорији (до 75 кг), а пехаре им је уручио Изет Лукач.

Најбоља техничарка је Саида Буквић (БК Нови Пазар), која је у категорији мува (до 52 кг) победила Јасмину Нађ (БК Ултимејт фајтер), а пехар јој је уручио др Демин Јурић.

Код омладинки пехар намењен најбољој боксерки припао је Драгани Јовановић (БК Сомбор), која је категорији до 52 кг савладала Анђелију Ковчић (БК Вождовац).

Најборбенији пар чине у мува лакој категорији (до 50 кг) Николина Џида (БК Вождовац) и Сара Митић (БК Чачак), која је проглашена за најбољу техничарку.

У конкуренцији омладинаца за најбољег боксера проглашен је Марко Пижурица (БК Спартак), који је у полутешкој категорији (до 80 кг) савладао Срђана Теофиловића (БК Обилић) 5:0. Најборбенији пар су Адмир Камешничанин (БК Нови Пазар) и Лука Михаиловић (БК ПМП) у перо категорији (до 75 кг). Најбољи техничар је Филип Џида (БК Вождовац), који је у полувелтер категорији (до 63.5 кг) салвадао Христофера Димитрова (БК Пинки).