ПРВЕНСТВО ЕВРОПЕ: Невероватан ПРЕОКРЕТ Српкиња! Побеђене СВЕТСКЕ шампионке

05.12.2020. 22:03
Srbija
Србија / Извор: Фото: RSS

Одложени меч првог кола.

Женска рукометна репрезентација Србије одмерила је снаге са актуелним светким шампионом Холандијом у првом колу Првенства Европе. На невероватан начин Српкиње су славиле са 29:25, а у другом делу је било 20:10 и тако су изабранице Љубомира Обрадовића практично овериле пласман у следећу групу. Иду три од четири екипе, а што је битније и пренећемо ове бодове, пошто је скоро сигурно да ће и Холандија проћи даље.

ПЕХОВИМА НИКАД КРАЈА: Најбоља ИГРАЧИЦА Србије ЗАВРШИЛА турнир због повреде

СКАНДАЛ: Хрватске рукометашице пред меч са Србијом славиле победу уз Томпсона (ВИДЕО)

ДОБРЕ ВЕСТИ ИЗ КОЛДИНГА: Рукометашице Србије коначно могу на терен!

Прво полувреме су доминирале Холанђанке и славиле су са 15:9 и није изгледало да се Србији добро пише. Андреа Лекић се повредила минут пре од ора и деловало је да ће Србија изгубити и то чак убедљиво.

Било 22:17 за Холанђанке када су изабранице Љубомира Обрадовића кренуле јако и стигле до вођства од 23:22.

Србија - Холандија 29:25 (9:15)

Судије: Викторија Алкпадзе, Татјана Березкина (обе Русија)

Србија: Радосављевић 3, Крпеж-Шлезак 10, Трифуновић, Лекић 2, Лавко 2, Николић 2, Јањушевић 4, Рисовић, Поп-Лазић 1, Јововић, Томашевић, Стоиљковић 3, Лисчевић 2.

Холандија: Крамер, Ван дер Хејден 4, Бонт, Абин 4, Нусер 2, Снелдер 5, Ван Велтеринг 2, Дулфер 1, Фрерикс, Смитс 1, Сметс 2, Малестајн 2, Ван дер Вит, Дуиндарм, Вестер, Хушир 2.

Катарина Томачевић је одбранича седмерац при резултату 25;24 четири минута пре краја, а у следећем нападу смо уз мало среће дочли први пут до плус два (26:24). До краја је била само један екипа на терену и убедљив тријумф који можда и није био реална однос снага (29:25).