ПРЕЈАКИ МАЂАРИ: Србија поражена од "комшија" у другом колу ЕП

14.01.2024. 22:05
rukometna reprezentacija Srbije
рукометна репрезентација Србије / Извор: МН Press

Тешка ситуација за изабранике Тонија Ђероне.

Рукометна репрезентација Србије поражена је од Мађарске 27:28 (13:14, 14:14) у другом колу Европског првенства.

НОВОГОДИШЊА ТРАДИЦИЈА – КОШАРКАШИ ПАРТИЗАНА И ФОНДАЦИЈА MOZZART ПОДЕЛИЛИ ПАКЕТИЋЕ У ДОМУ "ДРИНКА ПАВЛОВИЋ"Balđša

РУМУНИЈА И СРБИЈА ЗА СЕДМО МЕСТО: Делфини сазнали ривале на Светском првенству Vaterpolo reprezentacija Crne Gore

РУМУНИЈА И СРБИЈА ЗА СЕДМО МЕСТО: Делфини сазнали ривале на Светском првенству

Стевановић: Потребно нам је времена, не може ништа преко ноћиUroÅ¡ Stevanović

Стевановић: Потребно нам је времена, не може ништа преко ноћи

Србија је у меч ушла са императивом доброг резултата после меча са Исландом (27:27) и прокоцканих плус два у последњем минуту меча.

Наша репрезентација је, у дуелу са северним суседима, прва стекла предност већу од једног гола (7:5). Мађари су одреаговали са четири везана поготка. Лазар Кукић је, затим, прекинуо пост од седам минута без гола своје селекције.

До краја полувремена Србија није успевала да изједначи, били смо на голу заостатка, али је противник увек одбијао те налете. Завршница овог дела меча припала је нашим момцима. Иако су Мађари у једном тренутку имали "плус три" (14:11) уследила је серија изабраника Тонија Ђероне од два гола и са подношљивим голом заостатка смо отишли на велики одмор.

ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО

СРБИЈА - МАЂАРСКА 27:28 (13:14, 14:14)

Дворана: Олимпијска хала у Минхену

СРБИЈА: Цупара, Воркапић, Абутовић, Борзаш, Милосављевић, Радивојевић, Н. Илић, Пушица, В. Илић, Орбовић, Вејин, Кукић, Ђорђић, Пешмалбек, Марсенић, Милосављев

МАЂАРСКА: Палашич, Бартуш, Сипош, Бока, Краковски, Лигетвари, Мате, Фазекаш, Банхиди, Сита, Анчин, Бодо, Илић, Рошта, Лекаи, Хануш

Добро је почела Србија наставак меч и убрзо и повела. Играло се гол за гол у првих десет минута другог дела меча. После 18:18 Мађари праве серију од четири гола и ту "ломе" утакмицу. У тим тренуцима истакао се резервни голман Бартуш, који је у кратком временском интервалу три пута заустављао зицере Србије.

Имали смо прилику на десет минута до краја да се спустимо на минус два, али су наши момци били пребрзи, изгубили лопту, да би Мате то казнио на другој страни. На четири минута до краја, Србија је након гола Милосављевића бли смо на два гола заостатка. Ипак, нису се дали Мађари и успели су да приведу меч крају.

Капитен Немања Или и Вукашин Воркапић су били најефикаснији у селекцији Србије са пет голова. Борзаш је дао погодак мање. У победничкој екипи се истакао Банхиди са десет голова

Србија још увек има шансу за пласман у наредну фазу, али је поред победе над Црном Гором (уторак, 18 часова) неопходно и да Мађари савладају Исланд и да имамо бољу гол разлику од Исланђана.